ЮНІСЕФ сприяє навчанню медичних працівників, щоб кампанія з вакцинації пройшла успішно

Українські медики готуються до кампанії з вакцинації від COVID-19

UNICEF
image
UNICEF
23 Лютий 2021

Українські медики готуються до кампанії з вакцинації від COVID-19. Регіональні координатори складів з усієї країни, відповідальні за отримання, транспортування, зберігання та розподіл вакцин від COVID-19, розбираються, як дотримуватися температурного режиму та вирішувати логістичні завдання у роботі з вакцинами від коронавірусу. У цьому їм допомагає Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Цього тижня ЮНІСЕФ з партнерами провели дводенний національний тренінг «Постачання вакцин, логістика та холодовий ланцюг» для спеціалістів із 24 областей України та міста Києва.

У його підготовці та проведенні взяли участь Міністерство охорони здоров'я України Всесвітня організація охорони здоров’я, за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID Україна), Глобального альянсу з вакцин та імунізації (ГАВІ), а також Центру громадського здоров’я України.

Андрій Славуцький, керівник програми з питань охорони здоров'я, харчування та ВІЛ/СНІД ЮНІСЕФ в Україні
UNICEF

Крок до вакцинації

У тренінгу «Постачання вакцин, логістика та холодовий ланцюг» узяли участь по два представники від кожної області України: із них один відповідатиме за логістику та розрахунки потреби у вакцинах під час проведення вакцинальної кампанії, а другий — за отримання вакцин на регіональних складах.

Учасники заходу розбиралися в низці питань: як транспортувати та зберігати кожну з вакцин, як забезпечити потрібний температурний режим, як працювати з холодильним обладнанням, що використовуватиметься, як вводити дані та звітувати за допомогою електронної системи, а також як управляти залишками та постачанням вакцин.

«Це важливі знання, адже нові іРНК-вакцини, такі як Pfizer, потребують для зберігання температурного режиму від -60°C до -80°C», — запевняє учасник тренінгу та працівник Лабораторного центру Закарпатської області Іван Іваніна. На ньому захисні окуляри та термічні рукавиці — так учасники практичного модуля убезпечують себе під час роботи з термоконтейнерами, що містять сухий лід, для транспортування вакцини.  

image
UNICEF

Іван відповідає за логістику вакцинування в Закарпатській області, регіоні з одним із найвищих рівнів захворюваності на COVID-19 у країні. Він нетерпляче чекає на початок вакцинації та готується приймати вакцину Pfizer-BioNTech у своїй області.   

«З початку пандемії кожен день українського медика це боротьба та запитання. Як не захворіти самому та як надати допомогу пацієнтам? Зараз страх дещо минув. І вакцинація дає надію, що ця боротьба буде трохи легшою», вважає Іван Іваніна.

image
UNICEF

Холодовий ланцюг

Вакцини від COVID-19 Pfizer-BioNTech та AstraZeneca з центрального складу в Києві будуть доставлятися на регіональні склади, а вже звідти — в медичні заклади. Останні на місцях формуватимуть мобільні бригади, які братимуть попередньо визначену кількість доз вакцини і здійснюватимуть виїзну вакцинацію.

«Вакцини іРНК — суперсучасні та ефективні. Це нове покоління вакцин, і через особливості їхнього виробництва вони потребують низьких температур, щоб зберігати свою ефективність», — говорить учасниця тренінгу Наталія Жураковська, яка відповідає за поставки та розподіл вакцин в Одеській області.

Наталія Жураковська
UNICEF

Після навчання Наталія повертається у свій регіон. Знання, отримані на тренінгу, допоможуть їй та її колегам забезпечити необхідні умови для транспортування та зберігання вакцин від COVID-19, а також вчасне їх використання протягом обмеженого часового періоду.

Особистий приклад

Зараз ЮНІСЕФ та партнери проводять найбільшу в історії операцію із закупівлі та постачання вакцин. Україна є країною-учасницею глобальної ініціативи COVAX, що має за мету пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їх справедливий розподіл і доставку у країни із низьким та середнім рівнями доходу. 

У рамках ініціативи COVAX Україна наприкінці лютого — на початку березня отримає 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer для імунізації пріоритетних груп населення. До кінця другого кварталу 2021 року Україна має отримати від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин AstraZeneca.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер зазначила, що ЮНІСЕФ пишається своїм внеском у навчання медичних працівників заради успішної кампанії з вакцинації.

«У контексті вакцинації проти COVID-19 медичні працівники мають унікальні можливості. Вони це ті, хто вакцинується, і ті, хто вакцинує, а також ті, хто комунікує питання вакцинації. Тож велика увага та зусилля ЮНІСЕФ будуть зосереджені саме на роботі з медиками», сказала пані Сильвандер.

Лотта Сильвандер
UNICEF

Одна з учасниць тренінгу представниця Львівського обласного центру громадського здоров'я Наталія Гончар вважає, що медикам важливо донести правдиву та зрозумілу інформацію про вакцинування на особистому прикладі.

«Якщо медик сам буде вакцинованим, він своїм прикладом може переконати людину з немедичною освітою», впевнена медична працівниця.

Наталя Гончар
UNICEF