Завдяки ЮНІСЕФ ліцей на Кіровоградщині повернувся до очного навчання
Через відсутність централізованого опалення минулого року понад пів тисячі учнів Новгородківського ліцею навчалися дистанційно. Цьогоріч ЮНІСЕФ придбав для школи твердопаливну котельню та генератор, і школярі повернулися за парти.

- Українська
- English
В ліцеї Новгородки, що на Кіровоградщині, навчаються 580 учнів, зокрема 30 із них — діти-ВПО. Через проблеми з опаленням у минулому навчальному році всі вони були змушені здобувати освіту дистанційно.
«У школі було холодно, тож дітей довелося перевести на дистанційне навчання на весь опалювальний сезон. Але ж соціалізація — важливий компонент навчання, а на дистанційці це неможливо», — пояснює директор ліцею Дмитро Медніков.

«Було холодно, тож я вчився з дому. Очне навчання краще, адже так можна спілкуватися з друзями».
Відключення світла через пошкодження критичної інфраструктури ставалися всю торішню зиму. Це значно ускладнювало дистанційне навчання: графіки відключень в учителів й учнів не збігалися, були перебої з інтернетом, через що запланувати уроки було дуже складно.
«У квітні 2023 року ЮНІСЕФ нам привіз твердопаливну модульну котельню. У жовтні ми її запустили. Тож у ліцеї і учням, і вчителям тепер тепло й комфортно за будь-якої погоди», — розповідає директор.


Зараз у класах і коридорах школи температура повітря навіть у морози не опускається нижче 22 °C, і цього навчального року всі учні змогли повернутися до очного навчання.
Для одинадцятикласниці Каті очне навчання вкрай важливе, адже воно допомагає краще підготуватися до вступу у вищий навчальний заклад.

«У попередні роки взимку ми або йшли на вимушені канікули, або на дистанційку переходили. А тепер у школі тепло, тож ми можемо навчатися тут. А навчання саме у школі, а не дистанційно, — і веселіше, і продуктивніше».
Також ЮНІСЕФ передав Новгородківському ліцею генератор, щоб можна було продовжувати навчальний процес у класах навіть у разі відключення світла.
Під час повітряної тривоги школярі разом із вчителями спускаються в укриття. Завдяки якісному автономному опаленню тепер тут сухо й тепло. В одному з приміщень встановлено передані ЮНІСЕФ місткості з питною водою — запасу має вистачити і учням, і педагогічному колективу у випадку, якщо в укритті доведеться лишатися довго.
ЮНІСЕФ працює над тим, щоб діти по всій Україні мали доступ до безперебійного і стабільного постачання чистої води, що забезпечує задоволення їхніх основних потреб у санітарії та гігієні. Наявність води, світла та опалення нарівні із безпечним укриттям є обов’язковою умовою для продовження навчання у школах.