Під час пандемій та епідемій надія живе

ЮНІСЕФ завжди був поруч із дітьми у кризових ситуаціях і під час хвороб.

ЮНІСЕФ
UNICEF staff member with a child in Brazil
UNICEF/UNI291541/Libório
21 Квітень 2021

Понад 70 років ми працюємо, щоб покращувати життя дітей і їхніх сімей. Ми виконуємо свою місію завдяки потужній мережі талановитих і відданих справі працівників — лікарів, клініцистів, експертів із питань матеріально-технічного забезпечення та фахівців із комунікацій.

В умовах глобальної пандемії COVID-19, озираючись назад і аналізуючи історію реагування ЮНІСЕФ на кризові ситуації, що виникали у світі в галузі охорони здоров'я, ми сподіваємося впоратися і з цією.

Філіппіни, 1952 рік. Навчена ЮНІСЕФ медична працівниця вводить вакцину проти туберкульозу — БЦЖ, використовуючи матеріали, надані Фондом.
UNICEF/UN03784
Філіппіни, 1952 рік. Навчена ЮНІСЕФ медична працівниця вводить вакцину проти туберкульозу — БЦЖ, використовуючи матеріали, надані Фондом.
Індія, 1961 рік. Медичний працівник робить дівчинці щеплення проти віспи.
UNICEF/UNI41906
Індія, 1961 рік. Медичний працівник робить дівчинці щеплення проти віспи.

Профілактика захворювань

З самого початку своєї діяльності ЮНІСЕФ відігравав провідну роль у профілактиці захворювань, докорінно змінивши ситуацію у сфері здоров'я дітей.

Тісно співпрацюючи з такими партнерами, як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), ми стали свідками ліквідації віспи і майже повного викорінення поліомієліту. З 1988 року число дітей, хворих на поліомієліт, скоротилося на 99%!

Сьогодні деякі з тих уроків, які ми винесли внаслідок відстеження контактів у спільнотах, застосовуються для охоплення уразливих дітей та їхніх сімей у найвіддаленіших куточках світу.

Бангладеш, 1989 рік. Посол доброї волі ЮНІСЕФ Одрі Хепберн робить щеплення від поліомієліту дитині у клініці.
UNICEF/UNI40108/Isaac
Бангладеш, 1989 рік. Посол доброї волі ЮНІСЕФ Одрі Хепберн робить щеплення від поліомієліту дитині у клініці.

У 80-х роках ЮНІСЕФ «керував революцією» в питаннях, пов'язаних із виживанням дітей — переходом від лікування хвороб до їх профілактики. Завдяки допомозі, наданій ЮНІСЕФ, дитяча смертність у деяких країнах світу знизилася майже на 80%. Упродовж 20002007 років, забезпечивши весь світ розчином для пероральної регідратації, ми допомогли зменшити число випадків смерті від діареї — основної причини смертності серед маленьких дітей — на 60%.

Проведення кампаній масової імунізації також зіграло величезну роль у захисті дітей від захворювань, яким можна запобігти. Завдяки зусиллям ЮНІСЕФ та партнерів тільки від кору було врятовано близько 20 мільйонів життів молодих людей у період з 2000 по 2015 роки.

ВІЛ і СНІД

СНІД став першим захворюванням, яке було обговорене на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у 1987 році. Ще коли держави-члени скликалися на Асамблею, ЮНІСЕФ і ВООЗ уже відстежували можливий зв'язок між хворобою, імунізацією і грудним вигодовуванням.

Мірою поширення цього захворювання ЮНІСЕФ проводив дослідження, політику, планування і збирання коштів, щоб з'ясувати, як можна запобігти передачі цієї інфекції від матері дитині. Для того щоб представити громадськості факти, ми надали підтримку програмам в області медико-санітарної освіти в усьому світі, особливо у країнах Африки на південь від Сахари, невтомно працюючи над інформуванням, просвітою і захистом людей від стигматизації та дискримінації у зв'язку з ВІЛ та СНІД.

HIV/AIDS test at a health centre in DRC
UNICEF/UNI44463/Pirozzi
Демократична Республіка Конго, 2005 рік. Медична працівниця бере кров для дослідження на ВІЛ у медичному центрі, де ЮНІСЕФ надає підтримку в реалізації програм профілактики передачі інфекції від матері дитині.

Починаючи з 2010 року було попереджено 1,4 мільйона випадків ВІЛ-інфекції серед дітей. Зменшення числа випадків передачі інфекції від матері дитині є безумовним успіхом охорони громадського здоров'я. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ поставив амбітну мету — викорінити СНІД до 2030 року.

Children living with HIV in a shelter in Honduras
UNICEF/UNI44079/DeCesare
Гондурас, 2008 рік. Малюки обіймаються у притулку, що функціонує за підтримки ЮНІСЕФ для дітей, які живуть із ВІЛ або втратили своїх батьків через СНІД.

Свинячий грип

У 2009 році у світі сталася пандемія свинячого грипу, від якого насамперед постраждали здорові діти й молоді люди. ЮНІСЕФ вжив заходів для підготовки до можливих місцевих спалахів у 90 країнах. Ці заходи продовжують здійснюватися і після пандемії з огляду на ймовірність виникнення спалахів цієї інфекції в майбутньому.

Єгипет, 2007 рік. Mедичні працівники відвідують домівки, для того щоб навчити сім'ї запобігати поширенню пташиного грипу.
UNICEF/UNI2434/Noorani
Єгипет, 2007 рік. Mедичні працівники відвідують домівки, для того щоб навчити сім'ї запобігати поширенню пташиного грипу.

Ебола

Упродовж двох із половиною років після спалаху лихоманки Ебола в Західній Африці в 2014 році було зареєстровано понад 28 616 випадків зараження цим захворюванням і 11 310 випадків смерті від нього. Під час цієї кризової ситуації ЮНІСЕФ надавав допомогу дітям, які зазнали остракізму через підозри в наявності у них цієї хвороби, а також дітям, які втратили батьків і опікунів через лихоманку Ебола, і мільйонам дітей, які не відвідували школу.

З 2018 року, коли почалася друга за кількістю постраждалих за всю історію спостережень епідемія лихоманки Ебола, ми працювали з партнерами по всьому регіону для запобігання передачі захворювання й захисту потерпілих дітей. Протягом року ЮНІСЕФ та його партнери надали необхідні знання понад 32 400 вчителів із питань навчання дітей профілактики Ебола і створення безпечних умов у школі.

Ebola screening centre at the Uganda-DRC border.
UNICEF/UN0307794/Adriko
Уганда, 2019 рік. Медичний працівник вимірює температуру у людей, які вишикувалися в чергу біля пункту огляду на кордоні з Демократичною Республікою Конго.

Коронавірусна інфекція (COVID-19)

Пандемія COVID-19, яка триває, змінила життя сімей у всьому світі. Економічна криза, закриття шкіл та карантинні заходи справляють серйозний вплив на дітей. А далекосяжні наслідки цих явищ ставлять під загрозу безпеку й благополуччя дітей сьогодні і в майбутньому.

ЮНІСЕФ закликає до негайних глобальних дій, без яких ця криза в галузі охорони здоров'я може стати кризою в області прав дитини.

Health mobiliser in South Sudan for coronavirus (covid-19)
UNICEF/UNI317957/Chol
Південний Судан, 2020 рік. ЮНІСЕФ через мережу, що складається з 2500 соціальних активістів, упродовж року працює для підвищення обізнаності людей про важливість дотримання правил гігієни, імунізацію, харчування, захист дітей та освіти.

ЮНІСЕФ провадить діяльність на місцях у більш ніж 190 країнах, співпрацюючи з урядами, медичними працівниками та іншими службами екстреного реагування, для того щоб діти були здоровими, почувалися захищеними і навчалися незалежно від того, хто вони і де живуть.

COVID-19 — одна з найбільших битв у нашій історії, проте тільки разом ми зможемо здобути в ній перемогу. Ви з нами?