Як безпечно проводити час на дворі під час COVID-19

Поради для вашої родини, як безпечно насолоджуватися часом на свіжому повітрі.

UNICEF
image
UNICEF
10 Вересень 2020

Проводити час на свіжому повітрі – улюблене заняття як дорослих, так і дітей. Але з продовженням пандемії COVID-19 батьки повинні вирішувати, як насолоджуватися перебуванням на вулиці, дбаючи про здоров’я своєї сім’ї. Вважайте цей текст вашою «шпаргалкою» для безпечніших розваг на дворі!

Чи може COVID-19 поширюватися на відкритому повітрі?

На жаль, так. COVID-19 може поширюватися де завгодно, де ви можете мати тісний контакт із зараженою людиною. Пам’ятайте, що вірус поширюється в основному через респіраторні краплі, які виділяються від зараженої людини під час кашлю, чхання, розмови чи співу і які потім потрапляють у рот, ніс або очі людям, які знаходяться поруч. Крім того, можлива також передача вірусу через повітря на короткій відстані, особливо в погано провітрюваних та переповнених приміщеннях. Люди також можуть заразитися, торкаючись рота, носа або очей, після торкання поверхонь, заражених вірусом.

Виходячи з цього та того, що ми знаємо про вірус, ризик зараження вважається набагато меншим на відкритому повітрі порівняно із закритими приміщеннями, але важливо також дотримуватися профілактичних заходів – тримати принаймні один метр дистанції один від одного, носити тканинну маску, перебуваючи поруч з іншими, часто мити руки та перевіряти наявність симптомів COVID-19 перед виходом на вулицю.

Як моя сім'я може безпечно проводити час на дворі разом?

Залишатися фізично активними – один із найкращих способів, як кожен член сім’ї може підтримувати розум та тіло здоровими. Дотримуючись деяких ключових порад, ви можете допомогти своїй родині мінімізувати ризик контакту з вірусом COVID-19:

 • Плануючи піші прогулянки, намагайтеся уникати часу пік та людних місць, також обирайте менш навантажені маршрути, де це можливо.
 • Подумайте про те, щоб взяти з собою дезінфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60 відсотків спирту, дезінфікуючі серветки, додаткові тканинні маски та пакет, що закривається, для зберігання маски, коли вона не використовується (наприклад, під час їжі чи пиття).
 • Перш ніж виходити з дому, переконайтесь, що всі члени сім'ї почуваються добре і не мають симптомів.
 • Нагадуйте один одному дотримуватися основних профілактичних заходів під час перебування на вулиці, наприклад, триматися принаймні на відстані одного метра від інших, носити тканинну маску, коли поруч з людьми поза домом, не торкатись свого обличчя (очей, носа, рота) або поверхні маски, а також часто мити або дезінфікувати руки.
 • Якщо ви вирішили їсти на вулиці, принесіть власну їжу та посуд. Якщо це неможливо, виберіть найбільш безпечний варіант – наприклад, взяти їжу з собою, замість їсти всередині закладу. Не забувайте мити або дезінфікувати руки перед їжею.
 • Прийшовши додому, не забудьте спочатку вимити руки з милом і водою принаймні 20 секунд.

> Читайте також: Усе, що вам потрібно знати про миття рук для захисту від коронавірусу (COVID-19)

 

Чи безпечно нашій родині проводити час у вузькій групі близьких друзів? Як вирішити, з ким безпечно проводити час разом, а з ким ні?

Кожна сім'я повинна ухвалювати рішення, зважаючи на свою ситуації. Ось кілька ключових факторів, на які слід звернути увагу:

 • Будьте в курсі рівня передачі COVID-19 у вашій громаді. Загалом, чим вища швидкість передачі – тим вищий ризик потенційного зараження в громадських місцях.
 • Якщо ви живете з людьми з підвищеним ризиком розвитку важкого захворювання на COVID-19 (старші члени сім'ї, бабусі та дідусі, члени родини з хронічними захворюваннями), уся родина повинна вжити додаткових заходів безпеки, щоб захистити їх. Це може включати обмеження контактів ваших дітей з іншими людьми (включаючи дитячі свята) або, якщо це важко (наприклад, коли діти повертаються до школи), тримати вашу дитину окремо від тих членів сім'ї, коли це можливо.
 • Будь-яке особисте спілкування найкраще коротко проводити на відкритому повітрі. Зустрічайтеся дуже маленькими групами з тими ж самими членами родини або друзями, які, ви впевнені, також дотримуються щоденних профілактичних заходів.

Повідомляйте про свої рішення дітям і знайдіть час, щоб пояснити їм, чому ви ухвалили це рішення і чому воно є важливим. Яким би не було ваше рішення – важливо підтримувати відкрите спілкування зі своїми дітьми. Заохочуйте їх ділитися будь-якими проблемами та бути чесними, якщо вони не дотримувались правил. Це особливо важливо для дітей старшого віку та підлітків, які можуть бути більш схильними ризикувати або відчувати тиск однолітків у спілкуванні. Намагайтеся направляти та перенаправляти їх за допомогою науки (те, що ми знаємо, чого не знаємо), а також із співпереживання та співчуття.

> Читайте також: Як говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19)?

 

Чи безпечно користуватися громадським туалетом?

Заохочуйте свою сім’ю користуватися туалетом перед виходом з дому та намагайтеся звести до мінімуму користування громадськими, оскільки ви не знаєте, наскільки вони можуть бути людними. Якщо ж вам потрібно скористатися громадським туалетом – тримайтеся на відстані щонайменше одного метра від інших, одягайте маску та відразу ж мийте руки водою з милом. Якщо мила та води немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 60 відсотків спирту.

 

Чи безпечно для моєї дитини займатися плаванням (як у приміщенні, так і на відкритому повітрі)?

На даний момент немає доказів того, що вірус COVID-19 може поширюватися через природні водойми або рекреаційні води, такі як басейни. Якщо ви плануєте піти плавати з сім'єю, спочатку ознайомтесь із найсвіжішими рекомендаціями місцевих органів влади, які можуть відрізнятися залежно від рівня передачі хвороби. Якщо дозволена робота басейнів та пляжів, ось кілька речей, які слід врахувати:

 • Локація: Наскільки безпечною є зона для купання, також буде залежати від наявності скупчення людей та дій людей, які там перебувають.
 • Час: Виберіть час, коли, ймовірно, буде найменш людно.
 • Вік вашої дитини: Чи зможуть вони дотримуватися фізичного дистанціювання?
 • Заходи профілактики: Перевірте, чи є в місці для плавання заходи для запобігання розповсюдженню вірусу та інші небезпеки для здоров’я, такі як заходи для уникнення скупчення людей, прибирання та дезінфекція, вентиляція у приміщенні та безпечні водні системи.

Якщо ви вирішили піти плавати, вирушайте рано, якщо стане людно, мінімізуйте час, проведений у закритих приміщеннях, таких як роздягальні, намагайтеся не їсти в зоні плавання та постійно наглядайте за своєю дитиною.