«Під час повітряних тривог ми проводимо час із користю»
В Олександрійському ліцеї за підтримки ЮНІСЕФ облаштували укриття

- Доступно:
- Українська
- English
В Олександрійському ліцеї №17 за підтримки ЮНІСЕФ облаштували комфортне укриття. Крім того, команди учнів ліцею беруть участь в інноваційній програмі UpShift, яку реалізує Дитячий фонд ООН у 20 країнах світу. Торік три команди з ліцею взяли участь у буткемпі UpShift. Про активну різносторонню співпрацю ЮНІСЕФ із освітнім закладом для підтримки та наснаження учнів і вчителів розповідає директор ліцею Олена Терентьєва.

«Коли розпочалася велика війна, наш заклад перейшов на онлайн-навчання. Протягом трьох тижнів ми приймали переселенців. Тут вони отримували прихисток і харчування»
Дистанційне навчання в ліцеї тривало до 15 вересня, аж поки для учнів та вчителів не облаштували комфортне укриття.
«Завдяки тому, що ЮНІСЕФ долучився до фінансування облаштування укриття, ми отримали можливість повернутися до офлайн-навчання», — продовжує пані Олена.
Звичайний підвал ліцею перетворився на затишне приміщення для навчання, спілкування та розваг.
«Раніше наше чудове укриття було звичайним підвальним приміщенням. Для того, щоб зробити його таким, яким воно є зараз, ми доклали багато зусиль. А завдяки наданим коштам ми його оснастили всім необхідним, прикрасили, покрили підлогу, поставили лавки, парти»
«Ми спускаємося у сховище, коли чуємо звуки повітряної тривоги. Тут я почуваюся у безпеці. Тут ми граємося, розважаємося, виконуємо домашні завдання», — розповідає учениця ліцею Єлизавета Прасол.
На кошти, виділені ЮНІСЕФ, освітній заклад придбав проєктор і два ноутбуки. Тож в укритті дітям демонструють відеоролики, вмикають музику. Завдяки корисним і різноплановим заняттям час очікування відбою повітряної тривоги минає швидко.
«Від ЮНІСЕФ ми також отримали бокси зі спортивним знаряддям та бокси для творчості й навчання. Тож є можливість проводити в укритті різні заняття для дітей, вправи, ігри», — пояснює Олена Терентьєва.
Вона говорить, що через віялові відключення електроенергії, перебої зі зв’язком та інтернетом онлайн-навчання не надто ефективне:
«Для дітей дуже важливо відвідувати ліцей, оскільки це передусім комунікація. Це живе спілкування між дітьми, а також спілкування безпосередньо з вчителем».
Укриття вміщує близько 500 осіб, тож освітній заклад працює у дві зміни. У першу навчаються учні початкової школи, а у другу — учні 5—11 класів.
До повномасштабної війни заклад відвідували 1357 учнів. Частина з них через війну нині навчається дистанційно.
«У нашій країні триває війна, тож ми спускаємося сюди заради нашої безпеки. Тут спілкуємося, граємо в інтелектуальні ігри, повторюємо навчальний матеріал. Насправді ми проводимо час доволі цікаво. Сумна лише причина, чому ми тут», — розмірковує ліцеїстка Олександра Дідковська.

Забезпечення доступу до освіти може стати вирішальним фактором для мільйонів дітей, який подарує їм надію або залишить їх у відчаї. ЮНІСЕФ співпрацює з партнерами в Україні та сусідніх державах, щоб запропонувати креативні, багатопланові та гнучкі рішення, які поєднують низько- та високотехнологічні методи, для охоплення всіх дітей, які постраждали від кризи — як в Україні, так і в сусідніх країнах, — і зведення до мінімуму перерви в їхньому навчанні.
Завдяки фінансовій підтримці Бельгії, Італії, Нідерландів, Норвегії, Швейцарії, Іспанії, Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та В'єтнаму з жовтня 2022 року ЮНІСЕФ виділив загалом майже 3,3 мільйона доларів США 1087 школам, які постраждали внаслідок війни в Україні, охопивши понад 500 000 учнів. Завдяки цьому механізму кошти перераховуються безпосередньо школам для забезпечення першочергових потреб, що виникли через війну.