“Ми всі рівні. Хочу, щоб діти з інвалідністю це також відчували”
Волонтери через мистецтво допомагають інтегруватися у суспільство підліткам і молоді з інвалідністю

- Доступно:
- Українська
- English
Уляна із Рівного, їй 13 років. Дівчина навчається у театральній студії і хоче бути режисером. Уляна вважає, що здійснити свою мрію здатен кожен, тож стала учасницею проєкту “Можливості без меж”.
“Ми всі рівні. Хочу, щоб діти з інвалідністю це також відчували та знали, що ми все разом можемо, всі двері відкриті”, - говорить Уляна.
Проєкт “Можливості без меж” спрямований на підлітків і молодь з різними видами інвалідності. Головна мета - інтегрувати їх у суспільство, щоб розширити коло спілкування, залучити до креативних заходів і майстер-класів. Програму реалізовують у межах школи «Формула Стійкості» Українського католицького університету за фінансової підтримки ЮНІСЕФ та Уряду Кореї.
У проєкті беруть участь 15 підлітків і молодих людей з інвалідністю, кожен з них має ще двох партнерів-волонтерів. Вони обмінюються досвідом, підтримують один одного, вчаться взаємодіяти а також заводять нових друзів – наприклад, Юляна подружилася з 14-річною Юлією.
“Учасники з інвалідністю талановиті: хтось малює, хтось співає, займається спортом. З таких людей потрібно брати приклад, з їхньої любові до життя. Вони багато чому вчать”, - розповідає Надія Пивовар, керівниця ГО “Нація Талантів”. Саме вона з колегами розробила проєкт “Можливості без меж”, а також займається його реалізацією.

Протягом кількох місяців підлітки та молодь спільно відвідуватимуть різні заходи. Також організатори проводять майстер-класи, аби збільшити рівень довіри учасників один до одного. Водночас волонтери пройдуть психологічний тренінг по комунікації з людьми з інвалідністю, аби краще взаємодіяти.
“Нас найбільше тішить, що у проєкті зароджується дружба. Учасники продовжують спілкуватися й надалі, вітають один одного з днем народження, надсилають подарунки та проводять разом час”, - говорить Надія.
Та найочікуваніша подія - зйомки. Кожна команда візьме участь у соціальному ролику, де головною стане історія підлітка або молодої людини з інвалідністю. Такі відео створять, щоб популяризувати толерантне ставлення до вразливих верств населення, в тому числі людей з синдромом Дауна. Самі ж учасники відчують себе справжніми зірками.

“Ми робимо для учасників зачіски та макіяж. Багато з них вперше потрапляють у крісло майстра, тому це справжнє свято”, - розповідає Надія.
У фіналі на учасників чекає “Вечір премʼєр”, де презентуватимуть усі відеороботи - на кшталт, церемонії “Оскар”. Хтозна, можливо, у майбутньому цим підліткам і молоді вдасться отримати реальну статуетку, адже, їх можливості дійсно без меж.
“Вони розумні, цілеспрямовані та впевнені в собі. Думаю, ці діти можуть добитися будь-чого. Не всі люди мають стільки цілей і йдуть до них. Та у наших учасників горять очі, коли говорять про їхню мрію", - каже Юляна.