
Школа у лептопі
ЮНІСЕФ полегшив доступ до онлайн-навчання для українських школярів завдяки фінансуванню ЄС та Республіки Корея
- Доступно:
- Українська
- English
Останній рік уроки в сім’ї Євгенії тривають майже цілий день. У родині троє школярів і лише один смартфон. Тож час використання гаджета розподілений з ранку до вечора. До перших уроків підключається наймолодший восьмирічний Гліб. Далі настає черга десятирічного Єгора. А після обіду записані вчителями відео занять переглядає найстарший одинадцятирічний Тимофій. А вже після виконання всіма домашніх завдань Євгенія забирає телефон назад.
Пізно ввечері електронний пристрій із джерела знань перетворюється на джерело новин. І, на жаль, часто ці новини — про обстріли поблизу дому Євгенії. Сім’я мешкає в херсонському районі, який досі лишається небезпечним. Школа, яку відвідували троє хлопчаків, закрита від початку повномасштабної війни. І щоб не припиняти навчання хоча б онлайн, усій сім’ї доводиться докладати значних зусиль.

Щоб полегшити навчання дітям та забезпечити їм комфортний доступ до знань, ЮНІСЕФ доставив 10 тисяч планшетів і ноутбуків для українських школярів у межах співпраці з Міністерством освіти і науки України завдяки фінансуванню ЄС та Республіки Корея. Електронні пристрої отримають діти у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Харківській, Одеській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Кіровоградській та Херсонській областях. Раніше ЮНІСЕФ спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розпочали роздачу ще 10 тисяч планшетів і ноутбуків дітям у Харківській та Херсонській областях.

«Тепер я зможу бачити вчительку. Не треба буде переписувати завдання й чекати братів. А ще він тримає заряд 12 годин! І взагалі новий планшет — це нові можливості»
Їхня мама Євгенія теж радіє отриманим гаджетам. І не тільки тому, що зможе тепер постійно користуватися своїм телефоном. «Я хвилювалася за їхній зір, який погіршився через дрібні тексти на маленькому екрані. Нові планшети всім нам спростять життя», — пояснює багатодітна мати та допомагає хлопцям вмикати нові девайси.

Схованка під ковдрою
Коли в Херсоні звучить сигнал повітряної тривоги, в десятирічного Єгора починається панічна атака. Кучерявий хлопчик ховає обличчя в долонях та намагається подолати свій страх. Старший брат Тимофій і молодший Гліб відволікають його іграми. Але якщо стається обстріл, лякаються вже всі троє: вимикають світло, лягають на підлогу та накриваються ковдрою.
«Вчора в сусідній будинок прилетів снаряд. Тепер я боюся ходити у двір, бо там може бути небезпечно»

Його старший брат Тимофій додає, що багато знайомих їм будівель зруйновано за останній рік:
«У школі вибиті вікна. Найбільше шкода пекарню біля школи. Мама там нам купувала смачні булочки з банановою начинкою, а тепер вона згоріла».

Ще на початку повномасштабної війни школи в Херсоні закрилися. Євгенія втратила роботу. Вона не може працювати навіть на півставки, адже її сини постійно перебувають удома й потребують уваги та нагляду. Жінка весь свій час присвячує навчанню та вихованню дітей.
«Я іноді навіть боюся в магазин вискочити по хліб і лишити їх із бабусею. Я не маю грошей, щоб переїхати та винаймати житло в іншому місті»

Найважчим для родини був перший місяць після вторгнення, коли вдома закінчилися гроші та продукти. «Я сіла та поговорила з синами. Я пояснила їм, що почалася війна і я, на жаль, не маю можливості купувати їм щось солодке чи смачненьке. І вони зрозуміли. Я бачила, як їм складно. Але ми пережили це разом», — згадує багатодітна мати.
Вона дуже сподівається, що війна скоро закінчиться і хлопці знову зможуть ходити до школи, на уроки танців та грати з друзями у футбол. Але поки цілими днями брати змушені сидіти в невеличкому будинку за навчанням або гратися з собаками у дворі.

Автомеханік, геймер та розробник робототехніки
Щоб отримати нові гаджети, хлопці прийшли у школу до своєї улюбленої вчительки Тетяни Валентинівни. Планшети та ноутбуки для українських школярів від ЮНІСЕФ у межах співпраці з Міністерством освіти й науки були доставлені в департаменти освіти та передані дітям через їхніх вчителів.


«Багато дітей виїхали через війну, але й багато залишаються тут. Усі вони потребують навчання та спілкування, всі вони сумують за школою. Та, на жаль, не у всіх сімей є навіть телефони для онлайну. Тож ці планшети та ноутбуки справді потрібні нашим дітям»
Брати навперебій розповідають педагогу новини зі свого життя та про те, ким хочуть стати, коли виростуть. Майбутній автомеханік, геймер та розробник робототехніки — всі троє вчаться сумлінно, щоб втілити свої мрії. «Глібе, завтра чекаю тебе зранку на уроці. Будемо краще бачити одне одного через новий планшет», — махає вчителька хлопцям зі сходів школи.

ЮНІСЕФ доставив 10 тисяч планшетів та ноутбуків для українських школярів у межах співпраці з Міністерством освіти і науки. Обладнання було закуплене та доставлене за підтримки Європейського Союзу та Республіки Корея. ЮНІСЕФ надав 5 тисяч планшетів для учнів молодшої школи та 5 тисяч ноутбуків (хромбуків) для дітей середнього та старшого шкільного віку. Вони будуть розповсюджені серед навчальних закладів по всій Україні. Раніше ЮНІСЕФ спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розпочали роздачу ще 10 тисяч планшетів і ноутбуків дітям у Харківській та Херсонській областях.
Нове постачання буде зокрема спрямоване на дітей-переселенців, які були вимушені покинути свої домівки через бойові дії. Крім того, девайси отримають діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених сімей або позбавлені батьківського піклування (зокрема з-поміж ВПО та дітей з інвалідністю).