До другої річниці знакової ініціативи «Спільно» від ЮНІСЕФ на одеському вокзалі відкрилася нова дитяча точка

Це вже п’ятий дитячий простір, що діє на одній із вузлових залізничних станцій, пропонуючи дітям та їхнім батькам широкий спектр послуг та можливостей.

02 Квітень 2024
Image
UNICEF

ОДЕСА, 1 квітня 2024 року. «Укрзалізниця» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрили нову дитячу точку «Спільно» на залізничному вокзалі Одеси. Це дружній до дітей простір, що пропонує різноманітні безкоштовні послуги з розвитку та дозвілля для малечі та підлітків, а також підтримку для їхніх батьків та опікунів. Поки діти розважаються чи навчаються, дорослі можуть отримати консультації з медичних питань, пошуку житла, отримати психологічну, юридичну та іншу допомогу. Відкриття точки збіглося з другою річницею запуску цієї знакової ініціативи від ЮНІСЕФ.

Одеський залізничний вокзал щоденно зустрічає сотні родин, зокрема тих, які змушені переїжджати через війну. Добре відомі батькам точки «Спільно» покликані допомогти родинам із дітьми під час цих непростих подорожей: тут вони можуть отримати критично важливу допомогу, зігрітися в холодну пору року, перепочити або ж, навпаки, активно провести час.

«Перша дитяча точка “Спільно” з’явилася два роки тому, на початку повномасштабної війни, — сказав Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Розвиваючи мережу дитячих просторів, зокрема на вокзалах, ми прагнемо створити безпечне і сприятливе середовище для розвитку дітей, яке допоможе їм зменшити стрес та позбутися відчуття тривоги через війну, підтримати їхній розвиток і сприяти розквіту їхніх талантів і захоплень. А в мультифункціональних центрах «Спільно» діти та їхні батьки отримають доступ до ще ширшого спектра психосоціальних та навчальних послуг».

Мультифункціональні центри «Спільно» пропонуватимуть більше послуг для дітей та їхніх батьків чи опікунів. Зокрема, в них будуть спеціальні функціональні зони, які відповідають потребам дітей у навчанні, розвитку та психосоціальній підтримці. У таких центрах будуть доступні послуги психосоціальної підтримки для дітей віком від 4 до 15 років та їхніх батьків; навчальні заходи, що забезпечують можливості формальної та неформальної освіти для дітей, які мають обмежений доступ до навчання через війну; а також мультимедійна студія, де залучені експерти проводитимуть інтерактивні уроки для дітей за допомогою мультимедійного, звукозаписувального чи іншого цифрового обладнання.  

Дитячий простір на одеському вокзалі площею 145 кв. м має інформаційну та розвивальну зони, де для малечі доступні полиці з книгами, набори для малювання, розмальовки, настільні ігри та конструктори, гірка та басейн із кульками, а також зону «Вагон поїзда». Як і інші точки «Спільно», цей простір пристосований для комфортного перебування батьків із дітьми, має місця очікування для батьків, зони для підзаряджання мобільних пристроїв, а також спеціальні кабінки для сповивання, перевдягання та грудного вигодовування. Простір інклюзивний та адаптований для людей з інвалідністю.

Image
UNICEF

«Продовжуємо рухатися вперед, системно перетворюючи наші вокзали разом із партнерами з ЮНІСЕФ. Майже одразу після відкриття дитячої точки "Спільно” у Дніпрі розбудували ще більший інклюзивний дитячий простір в Одесі, — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко. — Отже, партнерство ЮНІСЕФ та “Укрзалізниці” гарантує нашим пасажирам піклування на всіх етапах їхньої подорожі: від розвивального дитячого контенту на борту поїзда до сучасних дитячих зон на п’яти наших найбільших вокзалах. Ми вдячні ЮНІСЕФ за те, що понад півтора мільйона дітей, які подорожують залізницею щороку, відчувають нашу спільну турботу та можуть розвиватися в безпеці попри повномасштабну війну».  

З 2022 року точки «Спільно» у 22 областях України прийняли близько 3 мільйонів відвідувачів. Окрім доступу до критично важливої допомоги, як-от психологічні консультації та заняття з мінної просвіти, діти із задоволенням беруть участь в активних іграх, відвідують майстер-класи з оригамі, малювання, вишивки, заняття з раннього розвитку, інтерактивні уроки, тренінги з розвитку лідерства тощо.  

Точки «Спільно» працюють на п’яти вокзалах українських міст — у Києві, Дніпрі, Львові, Харкові та Одесі. Найбільша точка «Спільно» площею понад 700 кв. м має назву Iron Land і функціонує на центральному залізничному вокзалі в Києві. Щоб забезпечити стійкість діяльності точок «Спільно», у 2024 році ЮНІСЕФ планує поступово передавати дитячі простори на баланс місцевої влади, а самі точки трансформуватимуться у мультифункціональні центри «Спільно».

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.