Планшет для першачка Іллі
Після евакуації з дому з небагатьма речами, Ілля отримав новий ноутбук від ЮНІСЕФ та партнерів. Тепер він може вчитися та спілкуватися з друзями онлайн.

- Доступно:
- Українська
- English
24 лютого 2022 року сім’ю Дерев'янків, як і решту українських родин, шокувала звістка про початок повномасштабної війни. Старший син Назар, дізнавшись про цю подію з новин, зазнав емоційного стресу — в нього сталася панічна атака. Менший, шестирічний, син Ілля перші тижні поводився спокійно, але після того, як сім’я кілька ночей через звуки вибухів провела в підвалі, почав говорив по-іншому: «Чому це не сон? Коли це скінчиться? Я втомився!».
Заради безпеки дітей родина переїхала до Дніпра. Тут Назар продовжив онлайн-навчання в місцевій школі. Це допомогло дитині повернутися до більш спокійного ритму життя та не згадувати пережите. Так минали дні за днями, наближалося перше вересня, коли в перший клас мав іти маленький Ілля.

Першокласнику було складно звикнути до онлайн-навчання. Дитина не повністю розуміла, як непорушно сидіти на уроці перед екраном, як вмикати камеру, як правильно тримати ручку. Пояснювати все це доводилося батькам. Ще однією великою проблемою в цьогорічному навчальному році була потреба забезпечити дітей комп’ютерним обладнанням. Для першачків якісна техніка для навчання є особливо важливою, адже через маленький екран телефона дуже важко передати й опанувати всю інформацію. Коли родина поспіхом виїжджала з рідного міста, схопили з собою тільки старенькі мобільні телефони — взяти комп’ютер чи ноутбук можливості не було.
У межах проєкту «Громада, дружня до дітей та молоді», який Асоціація міст України реалізує спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Пологівська міська рада подарувала Іллі планшет для онлайн-навчання. Тепер уроки стали повноцінними та цікавими для дитини, адже з'явилася можливість навчатися навіть під час відключень світла — гаджет тримає заряд увесь день.

Вчитися хлопчик почав ще старанніше. Він щодня чує та бачить свого вчителя й однокласників, із захопленням читає твори сучасних українських авторів, слухає аудіокниги англійською мовою, малює, виконує зарядку, має змогу знайти в інтернеті нову корисну інформацію.
Звісно, планшет не замінить дитині живого спілкування з учителем та однолітками, але завдяки новому гаджету дитина продовжує розвиватися навіть у складних умовах війни.
Гнучке фінансування дозволяє ЮНІСЕФ продовжувати надавати життєво необхідну допомогу та задовольняти нагальні потреби дітей і сімей в Україні. Уряди Данії, Ісландії, Кувейту, Ліхтенштейну, Люксембургу та Сербії є одними з партнерів ЮНІСЕФ, які разом із національними комітетами ЮНІСЕФ зробили вагомий внесок у гнучке фінансування.