ЮНІСЕФ повертає дитинство в Балаклію
Після повернення Балаклії під контроль української влади ЮНІСЕФ відкрив у місті дитячу точку «Спільно». Тепер це улюблене місце місцевих дітей, які вісім місяців були позбавлені навчання у школі, спілкування з однолітками та безпечного дозвілля.

- Доступно:
- Українська
- English
Балаклія — місто в Харківській області, яке на початку вересня було звільнене від окупації. Щодня на його центральну площу поспішають батьки з дітьми, щоб відвідати дитячу точку ЮНІСЕФ «Спільно».

Всередині намету — іграшки та різнобарвні меблі. На місці працюють троє адміністраторів, які зустрічають дітей і планують активності на кожен день.
Більшість місцевих дітей тривалий час не відвідували школу, а зараз навчаються онлайн. Тому іноді в дитячій точці виконують завдання, які їм вчителі надсилають у месенджер.
Волонтер Олександр розповідає, що від початку війни ці діти не бачили нікого, крім своїх батьків, тому його завдання зараз — подолати їхню замкненість, зблизити їх між собою.

Намет оснащений генератором і «дуйками», щоб у разі відключення світла дитяча точка продовжувала працювати та простір залишався теплим.
Батьки привозять сюди дітей з усієї Балаклії та навіть із найближчих сіл. Одна з мам зізнається, що переїхала в місто з Куп'янська, бо «тут не бомблять» і її дитина у безпеці.

«Мене тут називають феєю, бо я даю багато добра дітям безкорисно. Я навчаюся в них, а вони — в мене. Після місяців пережитого жахіття для дітей цей намет — щоденне свято. Втім, як і для мене», — говорить Олена, старша адміністраторка дитячої точки «Спільно».

У наметі від ЮНІСЕФ діти грають, відвідують заняття з арттерапії, малюють, танцюють, просто спілкуються. А їхні батьки водночас мають змогу проконсультуватися у психолога. Під час повітряної тривоги відвідувачі дитячої точки переміщуються в укриття, де продовжують розпочату діяльність.


«Кожна дитина — це окремий світ, який дає наснагу. Я завжди запитую, що саме вони хочуть робити. Я і психолог, і мама, і розважальний центр. Діти постійно перебували вдома. Точка «Спільно» — це єдина дитяча радість у Балаклії зараз», — пояснює адміністраторка Олена.