Триденний запас води більше не знадобиться: як селище Есхар долає проблеми з водопостачанням
Війна спричинила чимало гуманітарних проблем, одна з яких — нестача чистої води для сімей із дітьми

- Доступно:
- Українська
- English
П’ять днів Наталія Сергієва та її троє дітей потерпали від відсутності водопостачання через вибухи та обстріли в Есхарі на північному сході України.
«Коли центральне водопостачання відсутнє, сильно ускладнюється побут. Воду доводиться економити, а як закінчиться — багато часу витрачати на те, щоб доставити її від криниці до квартири», — розповідає Наталія, яка вже один раз тікала зі своєю сім'єю від війни у 2014 році.
Есхар — селище міського типу в Харківській області — розташоване всього за 60 км від кордону. Відколи в лютому 2022 року розпочалася повномасштабна війна, бойові дії часто призводили до пошкодження критично важливої інфраструктури тут, відрізаючи сім'ї від водо- та електропостачання.


«У селищі проживають понад п’ять тисяч людей, зокрема більше тисячі дітей. Щоденно підвозити воду для споживання просто неможливо»
Наталія та її сім'я завжди тримають триденний запас води у відрах та пляшках. Але навіть за наявності водопостачання бойові дії спричинили зсув фундаментних плит, і показники якості води значно погіршилися.
«Завищені фтор, азот амонійний, фосфати та жорсткість. Всі ці показники погано впливають на здоров’я нашого населення. Особливо страждають діти та люди похилого віку. У дітей з'являється карієс, сиплються зуби»

Поточні серйозні проблеми можуть бути розв’язані завдяки станції доочистки, на якій вода перед подачею населенню проходитиме понад десять фільтрів. Проєкт її будівництва сьогодні розробляється за допомогою ЮНІСЕФ та за підтримки Європейського Союзу.
З початку повномасштабних бойових дій у 2022 році ЮНІСЕФ зміг забезпечити доступ до безпечної води для 4 649 974 людей, серед яких майже один мільйон — діти. Заходи із підтримки включали надання генераторів та мобільних котелень для обігріву взимку, забезпечення реагентами для обробки води, а також відновлення пошкодженої інфраструктури. Крім того, 1 559 304 особи отримали критично важливі засоби гігієни та санітарії.