П'ятий дім

17-річний скаут вкотре звикає до нового дому

ЮНІСЕФ, The Village
Image
ЮНІСЕФ
23 Червень 2022

17-річний Всеволод каже: «Кожен раз, коли ми евакуюємося, ми робимо це швидко». По-перше, тому що Всеволод – член національної скаутської організації. Він їздив у табори, мандрував, ходив у походи, спав у наметах і багато тренувався. Він знає, що таке «нічні алярми», коли треба підскочити та швидко зібрати намет і свої речі. А по-друге, Всеволод двічі тікав від війни, змінивши разом із тим п’ять українських міст.

Він народився в Луганську, згодом переїхав до Донецька, де й стикнувся з війною вперше у 2014. Після цього недовго жив у Черкасах і Харкові. Зараз перебуває у Львові. У кожному з цих міст у Всеволода та його батьків лишилися речі, а в Луганську ще і власна квартира.

«Кожен раз, коли ми евакуюємося, ми робимо це швидко. Не все можемо забрати. Що не забрали відразу, там і лишається».

​​​​З 2014 року Всеволод не бачив ані Донецька, ані Луганська. Він дуже сумує за цими містами та мріє після завершення війни обов’язково туди приїхати. Міста лишилися в його спогадах яскравими плямами, де він дорослішав, гуляв і дружив. "Але я розумію, що тепер там інші люди з іншими поглядами й іншим способом мислення. Повернення може бути болючим".

Image

Найстрашніше для Всеволода у війні – втратити близьких людей. Бо втратити їх можна з різних причин, не лише через смерть. Дідусь Всеволода жив у Ровеньках, Луганської області. Чи живе він там досі, сім’я Всеволода не знає. 2014 року, після першої швидкої евакуації з Донецька до Черкас, вони втратили з ним зв'язок.

Всеволод дуже змінився після переїзду в Харків. Там, у своєму четвертому домі, Всеволод заговорив українською та почав більше цінувати свою країну.

Зараз Всеволод вчиться в Українській Академії Лідерства. Викладачі прогнозували заздалегідь війну, тому ще наприкінці січня вивезли своїх студентів на Львівщину. Всеволод укотре швидко спакував усе необхідне. А от за батьків хвилювався. «Вони, на жаль, не вміють так швидко збиратися». Але і батьки, і молодший брат Всеволода, якому 6 років, уже переїхали до Івано-Франківської області. До свого п’ятого дому.

Image

На даний момент в Україні понад 7 мільйонів осіб були вимушені покинути свої домівки. ЮНІСЕФ продовжує підтримувати освіту в Україні через платформу «Всеукраїнська школа онлайн». Разом із партнерами ЮНІСЕФ вдосконалює технічні можливості та доступність онлайн-платформи та розробляє відеоконтент для 5-11 класів.

У Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях було організовано неформальні навчальні заходи для майже 500 дітей на 115 локаціях, у тому числі у точках “Спільно”. Крім того, близько 180 дітей відвідали семінари та майстер-класи на наукову тематику, організовані ЮНІСЕФ та партнерською організацією у Львівській області.