Сім’ї у зруйнованому Маріуполі зіштовхуються зі щоденним кошмаром

У східній частині України сім’ї, як у Миколи, потерпають від безперервних обстрілів та відсутності доступу до речей першої потреби

ЮНІСЕФ
08 квітня 2022, Запоріжжя 3,5-річна Вероніка починає плакати, коли її запитують про літаки.
ЮНІСЕФ
13 Травень 2022

Майже протягом двох тижнів Микола та його родина жили без доступу до води, їжі та ліків в оточеному Маріуполі на сході України. 

Через розпал війни, кожен день - це боротьба за виживання для мешканців, які залишаються в обложеному місті без води та доступу до речей першої потреби.

“Майже в один момент зникли світло, тепло, вода, – розповідає 41-річний Микола. – Газ також перебили через декілька днів. Тоді й почалося пекло, така собі кам’яна доба. Заправки розбомблені, бензину немає, логістика зупинилася. Кілька продуктових магазинів працювали на залишках. Тепер щодня постійні обстріли”.

08 квітня 2022, Запоріжжя Сім’я Миколи зібралася у холі готелю, де знайшла притулок у Запоріжжі.
ЮНІСЕФ

За словами мера Маріуполя, 90% міста зруйновані внаслідок боїв. Сім’ї потребують негайної евакуації. 

Після того, як вибухи розбили вікна у квартирі Миколи, він із сім’єю вирішили виїхати. Перед тим, як покинути місто на трьох машинах у напрямку Запоріжжя, якийсь час вони жили у холодному паркінгу. 

Микола хвилюється, як це випробування вплинуло на його 12-річного сина Іллю. 

“Він занепокоївся, коли побачив, що води залишилося на день чи два, і нам нічого пити, – пригадує Микола. – Я помітив, що він зовсім перестав пити. Я запитав: “Чому ти не п’єш?” А він відповів: “У нас не достатньо води. Хай вона буде для інших”. 

Image
ЮНІСЕФ

Станом на 20 квітня ЮНІСЕФ надав допомогу більш ніж 9000 людей, евакуйованих з Маріуполя та прифронтових районів, у тому числі 115 осіб (40 дітей), що врятувалися 3 травня з меткомбінату «Азовсталь». Людям було надано понад 30 тис. літрів води, 5 тонн медикаментів, 1200 гігієнічних наборів та дитячих наборів екстреного харчування. Також евакуйовані отримали консультації та психосоціальну підтримку.