Відповідальність захищає: вакцинація дітей не має зупинятися через війну
Дедалі більше батьків в Ужгороді вакцинують своїх дітей, щоб вберегти їх від небезпечних захворювань. Сьогодні серед маленьких пацієнтів — і шестирічний Михайлик та однорічний Максим, які отримали щеплення від кору.

- Доступно:
- Українська
- English
У вересні Михайлик йде до школи. Готується він до цієї події серйозно: навіть влітку зазирає до читанки та повторює основи математики, хоча вже успішно пройшов вступне випробування. Обов’язковим етапом підготовки є вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.
Цього року майбутньому першокласнику робитимуть одразу два комплексних щеплення. Відповідно до календаря шестирічці слід отримати бустерну дозу від дифтерії, правця та поліомієліту, а також щепитися КПК (від кору, паротиту і краснухи). Кілька хвилин йдуть на огляд сімейним лікарем, потім кілька секунд — на саме щеплення. Хлопчик навіть не помітив, коли саме це відбулося. І от йому вже вручають грамоту за сміливість.

«Вдома мені пояснили, що це для мого здоров’я. І потрібно перед школою. Я дуже чекаю на неї!» — говорить Михайлик.
32-річна Ольга також привела на щеплення свого сина. Два тижні тому Максиму виповнився один рік, і ось він вже на черговому огляді лікаря перед вакцинацією.

«Ми прийшли на щеплення згідно з календарем. Неодмінно проводимо планові вакцинації та всі можливі додаткові. От зараз від кору, а перед тим робили від грипу та ротавірусної інфекції. Плануємо й інші. Чекаємо на вакцину від вітряної віспи», — розповідає мама Максима 32-річна Ольга і додає, що вакцинуватися самим і вакцинувати сина — їхній із чоловіком свідомий вибір.
Ольга стежить за календарем щеплень і постійно перебуває на зв’язку з педіатром, який інформує про наявність вакцин.

Юлія Довганич, головний лікар медичного центру «Дбаю», зазначає, що зараз кількість звернень із метою вакцинації дітей, зокрема від кору, збільшилася. Пов’язано це із підготовкою до відвідування садочків і шкіл. За її словами, дедалі більше батьків усвідомлюють, що вакцинація необхідна, адже захищає дітей від негативних і, можливо, навіть трагічних наслідків інфікування.
«Кір — небезпечна вірусна інфекція. У світі від кору щорічно помирають близько 140 тисяч людей, — розповідає лікарка. — Кір може мати багато ускладнень, серед яких отити, пневмонії, енцефаліти. І, на жаль, у групі ризику щодо летальних випадків перебувають діти до п’яти років. Тому батьки мають ставитися до цього дуже відповідально».

Фахівчиня наголошує: якщо ви з якихось причин пропустили вакцинацію, графік можна (і треба!) надолужити, війна не має стати цьому на заваді. І медики в цьому допоможуть.
«Під час війни інфекційні захворювання не зникають. Боротьба з ними — наш “медичний фронт”, де ми мусимо залишатися стійкими. Тому обов’язково продовжуємо вакцинуватися, дбаємо про своє здоров’я та здоров’я дітей!» — закликає Юлія Довганич.

У 2022 році для підтримки імунізації в Україні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив понад 2 мільйони доз вакцин на запит Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я. Це, зокрема, інактивована поліомієлітна вакцина, оральна поліомієлітна вакцина, вакцини для профілактики гепатиту В, правця-дифтерії, дифтерії-правця, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ-вакцина для профілактики туберкульозу, п'ятивалентна вакцина, вакцина проти сказу. А в 2023 році в Україну вже доставлено 657 тисяч доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) та понад 650 тисяч доз вакцини проти поліомієліту.