Медитація після тривоги
Як у Кропивницькому діти адаптуються за допомогою творчості
- Доступно:
- Українська
- English
«Влаштуйтеся зручно і прислухайтеся до власного дихання», — впевненим і спокійним голосом говорить викладач акторської майстерності Михайло Кнідзе, медитуючи з дітьми під куполом «Спільно. Точка зустрічі» від ЮНІСЕФ у Кропивницькому після відбою повітряної тривоги. Саме так — через майстер-класи, руханки й мистецтво — волонтери та викладачі допомагають дітям і підліткам подолати їхні страхи й долучитися до колективної діяльності.
У мобільній локації «Спільно. Точка зустрічі» в Ковалівському парку міста Кропивницького проводять багато подібних заходів як для дітей різного віку, так і для їхніх батьків. Один із таких заходів — заняття з акторської майстерності. Проте сьогодні перед заняттям пролунала сирена, тож діти, батьки, викладачі та волонтери попрямували до найближчого укриття. На щастя, тривога була порівняно короткою — хвилин двадцять, і після її відбою всі повернулися до Ковалівського парку. Там Михайло Кнідзе перед заняттям провів медитацію для присутніх: так він допомагає дітям і підліткам відпустити тривогу і «заземлитися».

«Ми розслабляємося. Сідаємо в максимально зручній позі й намагаємося відчути по черзі кожну частину свого тіла. Це відволікає від зайвих емоцій, дозволяє зосередитися. Вихованці мого гуртка медитують самостійно після тривог або інших стресових ситуацій»
Михайло веде гурток у Центрі дитячої та юнацької творчості. Він відгукнувся на запрошення ЮНІСЕФ провести заняття на локації в Ковалівському парку.
На заняття з акторської майстерності прийшла і 14-річна кропивничанка Марина: вона вже чотири роки відвідує ці заняття, однак на локації «Спільно. Точка зустрічі» ще не була.
«Я вперше на цій локації, проте завжди було цікаво, як тут. Мені сподобалося: тут гарно, приємна травичка під ногами. Навколо бігали менші діти. Вони такі милі! Думаю, що я приходитиму сюди і на інші заходи»

Під час активностей для дітей координаторка психоемоційної підтримки у «Спільно. Точка зустрічі» у Кропивницькому Вікторія Карбовська поспілкувалася з батьками. Фахівчиня — дитяча сімейна психологиня, тому консультує і дітей, і дорослих.

«Через війну в дітей зростає агресивність. На перший план виходять страхи. Батьки просять порадити, як допомогти дитині пережити ці травматичні події. У когось це глибше, як у тих, хто приїхав у Кропивницький із гарячих точок: там на першому плані безпека, емоційна стабільність. Тож у цій точці ми допомагаємо не тільки дітям, а й їхнім батькам»
Перед заняттям із акторської майстерності діти різного віку виконували руханку, а також разом із рятувальниками вивчали мінну безпеку. Серед відвідувачів заходів і 7-річна Дар’я з Харкова.
«Я тут буваю щодня. Я люблю малювати, а тут багато іграшок. Тут, під куполом, ми щодня зустрічаємося з моєю подругою Віолеттою: ми тут познайомилися і тепер граємося разом», — говорить дівчинка.
Її однолітка Віолетта приїхала до Кропивницького з Києва. Вона розповіла, що найбільше любить тут гратися м’ячем і у квача.
«Ще я хочу піти на англійську мову, мені цікаво. А до цього ми разом із дорослими робили літачки: в них так дмухаєш, і вони злітають! Мені тут дуже весело», — розповідає Віолетта.
Як пояснила психологиня Вікторія Карбовська, щоб відволіктися від стресів і пережитого, дітям потрібне постійне коло спілкування. Це має бути позитивна атмосфера, гра, колективна діяльність тощо.
«Тому ми максимально наповнюємо дозвілля цікавими заходами і позитивними подіями. Діти заповнюють свій час такими творчими речами: вони можуть щось створити, сконцентруватися, відволіктися від тривожних думок», — додає вона.