Діти на півночі Запорізької області забезпечені питною водою завдяки ЮНІСЕФ
Від початку повномасштабної війни, родина 11-річної Віки з сільської громади на Запоріжжі неодноразово стикалася з проблемою відсутності води. ЮНІСЕФ допоміг обласному водоканалу провести ремонт пошкоджених ділянок та встановити сучасне обладнання

- Доступно:
- Українська
- English
Через руйнування внаслідок обстрілів декілька населених пунктів Запорізького району залишилися без центрального водопостачання. Понад 105 тисяч мешканців, серед яких майже 10 тисяч – діти, були позбавлені доступу до питної води.
В такій ситуації опинилася й 11-річна Вікторія із села Лежиного неподалік Запоріжжя. Попри сильні обстріли, які, зокрема, зруйнували школу дівчинки, родина вирішила залишитися в рідному селі. Віка розповідає, що за півтора року війни неодноразово стикалася з відсутністю води.

«Одного разу було таке, що води не було тиждень. Це важко: ми робили запаси й економили її. Зараз, на щастя, вже все гаразд. Є вода»
Віка разом з батьками, сестрою та бабусею живе на околиці села. Через пошкодження водогону тиск у трубах знизився, тож вода часом просто не доходила до їхнього будинку.
«Були перебої, важко було, особливо влітку, бо ні помитися нормально, ні речі випрати. У нас немає бака для води, тож ми робили запаси у пляшках, у діжках. А зараз, коли замінили труби, вода подається нормально: і в хаті, і в літній кухні, і в бані – всюди є вода»

Провести ремонт водогону вдалося завдяки підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ): він профінансував реконструкцію інфраструктури, придбав 14 насосних станцій, матеріали для ремонту поривів, а також реагенти для знезараження питної води.
Так, на насосній станції в Лежиному, де живе Віка з сім’єю, було встановлене сучасне обладнання, яке дозволяє в автоматичному режимі підтримувати необхідний тиск в мережі. До того ж це дозволило зробити водогін більш енергоефективним, що в майбутньому зменшить витрати на електроенергію.

«ЮНІСЕФ не просто допоміг нам відновити пошкоджені ділянки водогону, він підійшов до питання водопостачання комплексно. Ми розробили карту з найважчими місцями на магістральних трубопроводах, що підлягають негайній заміні, отримали необхідні матеріали, обладнання, інструменти та навіть робочий одяг для персоналу».
Наразі комунальники вже поклали понад 2,5 кілометри труб різного діаметру на півночі Запорізької області, встановили нові камери та запірну арматуру, облаштували насосні станції.
Вода для цього регіону постачається з верхнього б’єфу Дніпровської ГЕС. Частково перебої водопостачання були спричинені відключенням електроенергії внаслідок обстрілів, але і до такої ситуації водоканал тепер більш підготовлений.
«На такий випадок ми маємо автомобілі для доставки питної води в громади. Реагенти, отримані від ЮНІСЕФ, дозволяють нам якісно очищати питну воду», – каже Артур Акопян.
ЮНІСЕФ працює над тим, щоб діти по всій Україні мали доступ до безперебійного та стабільного постачання чистої води, що забезпечує їхні потреби в гігієні та харчуванні. За підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) та інших партнерів у 2023 році ЮНІСЕФ надав доступ до водопостачання приблизно для 3 000 000 людей. ЮНІСЕФ постачає необхідне обладнання та хімікати для очищення води водоканалам, а також відновлює пошкоджену інфраструктуру.