Всеукраїнський етап конкурсу “Створи найбезпечнішу школу мрії”
Зберіть команду з однодумців зі школярів на чолі з учителем і створіть найбезпечнішу школу мрії в часи пандемії на навчальній платформі Minecraft: Education Edition. Жодних обмежень – лише ваша фантазія та унікальні ідеї.
ЮНІСЕФ Україна запускає всеукраїнський конкурс для шкіл, який дозволяє дітям переосмислити нинішні реалії навчального процесу та реалізувати найбезпечнішу віртуальну школу мрії в часи пандемії. Конкурс проходитиме на навчальній платформі Minecraft: Education Edition. Основні умови – створена школа має бути максимально безпечною, відповідати умовам превенції поширення вірусу та рішення в проєкті мають бути реалістичними. Проєкт реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Конкурс складається з 5 етапів:
1. Подача заявок на участь у конкурсі (20.05 - 02.06)
2. Проведення вебінару від Microsoft: Education Edition для вчителів-модераторів зареєстрованих команд (03.06).
3. Підготовчі сесії для учнів від їхніх вчителів-модераторів (04.06).
4. Створення безпечних шкіл мрії, підготовка та подача проєктів у форматі відео-презентацій (04.06-21.06).
5. Визначення переможців (21.06-05.07).
Умови участі у конкурсі
Для подання заявки необхідно сформувати команду від 3 до 15 учасників віком від 8 до 17 років, визначити відповідальних за команду 1-2 вчителів-модераторів та разом із ними заповнити гугл-форму у період з 20.05 до 02.06.
Максимальна кількість учасників конкурсу — 500 шкіл, що першими подали заявку. Тому якщо з будь-яких причин після отримання листа підтвердження про участь в конкурсі команда не зможе взяти в ньому участь, обов’язково повідомте нас за адресою unicef.safeschool@gmail.com, щоб інша команда могла приєднатись до конкурсу і відтворити найбезпечнішу віртуальну школу мрії в Minecraft: Education Edition.
В інфраструктурі віртуальної школи мрії повинні бути враховані 8 обов’язкових правил превенції:
- вимірювання температури на вході в учбовий заклад;
- місце в закладі, куди можна звернутись у разі виникнення симптомів (температура, запаморочення, біль у горлі, кашель, ломота в м’язах тощо);
- контроль за використання антисептиків для дезінфекції рук та тривалістю миття рук (протягом 20 секунд);
- контроль за збереженням дистанції 2 м між усіма відвідувачами;
- контроль за провітрюванням і чистотою приміщень;
- контроль за частотою зміни маски (кожні 3 години, викидаючи використану маску в смітник);
- інфраструктура для організації змішаного та дистанційного навчання;
- заохочення займатись спортом та споживати здорову їжу.
Також потрібно ознайомитись із повним списком норм превенції і відтворити будь-які з них додатково.
Відео-презентація школи тривалістю не більше 10 хв має бути записана і збережена у форматі MOV, MP4 та завантажена у відкритому доступі на будь-який із доступних файлообмінників. Посилання на відео, а також супровідний лист, в якому зазначено номер школи, ПІБ відповідального за команду вчителя/вчителів, контактний номер телефону, а також ПІБ усіх учасників та додаткова інформація, яка може сприяти розумінню журі, мають бути надіслані на електронну адресу unicef.safeschool@gmail.com з темою листа “UNICEF_Безпечна школа мрії”.
Відправити все необхідно до 21 червня 23:59. Організатори не будуть розглядати роботи, які прийшли після вказаного часу.
Команди-переможці будуть оголошені до 5 липня 2021 року включно та отримають спеціальні призи від організаторів конкурсу.
Всі учасники конкурсу, які подадуть конкурсну роботу, отримать грамоти.
Ознайомтесь із детальними технічними умовами:
Технічні умови конкурсу та дедлайни:
Виконання завдання здійснюється у спеціально створеному світі Minecraft: Education Edition. Інструкція щодо його завантаження та використання міститиметься у вебінарі для вчителів-модераторів зареєстрованих команд. Вебінар відбудеться 03.06.
1. Для подання заявки на участь до 02.06 необхідно заповнити гугл-форму.
2. Подача робіт розпочинається з 04.06 до 21.06 включно. Свій варіант безпечної школи можна відправити до 21.06 до 23:59 включно.
- Мінімальна кількість гравців у команді 3, максимальна – 15.
- Вік учасників - від 8 до 17 років включно.
- Участь у конкурсі можуть взяти школи з усієї території України.
- Кількість учасників конкурсу обмежена до 500 шкіл, що першими надіслали заявку.
3. Відтворити безпечну віртуальну школу можна лише використовуючи платформу Minecraft: Education Edition. Для участі потрібно мати комп'ютери чи ноутбуки з OC Windows 10 / MacOs X чи IOS чи Chromebook, на які можна встановити додаток Minecraft: Education Edition. Операційні системи Windows 7 та Android не підходять.
Для комфортної роботи пристрою бажано підключатися до мережі Інтернет мережевим кабелем, а швидкість мережі Інтернет має бути не менше ніж 20 мБ/с. Перевірити швидкість можна тут: https://www.speedtest.net/
В разі віддаленої роботи над проєктом учитель/ка може налаштувати свій пристрій для командної роботи. Інструкція для налаштування тут: https://sway.office.com/zFIdVCfHb9A6at6P
Технічні інструкції щодо встановлення та використання версії Minecraft: Education Edition будуть надані під час тренінгового вебінару для вчителів-модераторів команд – 03.06. При реєстрації у Minecraft: Education Edition команда отримає 25 вільних входів до світу для вчителя та по 11 на кожного учня. Максимально продумайте план створення найбезпечнішої школи мрії та відтворюйте свою школу, беручи до рахунку обмежену кількість вільних входів до світу.
- Протягом 2 тижнів, з 04.06-21.06, команди можуть проявити свою фантазію і нестандартне мислення, придумавши та відтворивши безпечну школу мрії.
- Відео-презентація школи має бути записана і збережена у форматі MOV, MP4 та завантажена у відкритому доступі на будь-який із доступних файлообмінників (wetransfer, dropbox, drive, dropmefiles тощо).
- Тривалість відео-презентації має бути не більше 10 хв.
- Протягом трьох тижнів, з 11 по 31 січня, команди можуть подати свої відео-презентації за електронною адресою unicef.safeschool@gmail.com. Лист-заявка має обов’язково містити: тему листа “UNICEF_Безпечна школа мрії”, посилання на відео, номер школи, ПІБ відповідального за команду вчителя/вчителів та його контакти, а також ПІБ усіх учасників. Додаткова інформація, що сприятиме розумінню журі вітається, втім не є обов’язковою.
- Результати конкурсу будуть опубліковані не пізніше 05.07 переможці будуть оголошені на сайті ЮНІСЕФ Україна.
- Команди-переможці будуть оголошені до 5 липня 2021 року включно та отримають спеціальні призи від організаторів конкурсу.
Критерії оцінювання конкурсу:
Сконструйовані командами безпечні школи оцінюватимуться за бальною системою. За кожний пункт можна отримати від 0 до 5 балів. Школа оцінюватиметься одночасно всіма членами журі із подальшим виведенням середнього арифметичного за кожний пункт. Всього можна отримати 50 балів.
- Створений заклад є школою та містить не менше 5 навчальних приміщень (навчальні класи, інформаційні куточки тощо).
- У школі передбачено одне чи більше приміщень для занять спортом
- Школа обладнана від 3 зон для дозвілля та відпочинку між уроками.
- Школа має приміщення, де учні можуть як перекусити, так і мати повноцінну страву протягом дня.
- У відтвореній школі обов’язково дотримано превентивні норми:
- вимірювання температури на вході в учбовий заклад;
- місце в закладі, куди можна звернутись у разі виникнення симптомів (температура, запаморочення, біль у горлі, кашель, ломота в м’язах тощо);
- контроль за використання антисептиків для дезінфекції рук та тривалістю миття рук (протягом 20 секунд);
- контроль за збереженням дистанції 2 м між усіма відвідувачами
- контроль за провітрюванням та чистою в приміщеннях (провітрювання, прибирання і т.д.);
- контроль за частотою зміни маски (кожні 3 години, викидаючи використану маску в смітник);
- інфраструктура для організації змішаного та дистанційного навчання;
- заохочення займатись спортом та споживати здорову їжу.
- До відтворення безпечної школи долучився кожен член команди, що має бути чітко відображено та продемонстровано у відео-презентації, тобто робота над школою відбувалася командно, задачі розподілялися між усіма учасниками.
- Відео-презентація збережена у коректному форматі та триває не більше 10 хв. Вона повністю демонструє придуману школу. Обрані рішення та використання матеріалів обґрунтовані. Всі члени команди були залучені в процесі відтворення школи.
- Школа є реалістичною, обрані рішення можна реалізувати за допомогою наявних сучасних технологій.
- Під час створення школи застосовано креативний підхід, використані нестандартні рішення, інноваційні ідеї.
- Супровідний лист надіслано з вірно вказаною темою. Лист містить посилання на файлообмінник із відео-презентацією, номер школи, ПІБ відповідального вчителя/вчителів, ПІБ всіх учасників команди.