Молоді харків'яни представили успішні соціальні проєкти за підтримки ЄС та ЮНІСЕФ

30 молодіжних команд представили інноваційні проєкти, які отримали фінансування від Європейського Союзу (ЄС) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

31 Травень 2019
image
UNICEF

30 травня у Харкові відбувся фестиваль соціальних молодіжних ініціатив програми UPSHIFT Україна. 30 молодіжних команд представили  інноваційні проєкти, які отримали фінансування від  Європейського Союзу (ЄС) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Діяльність програми підтримав Департамент у справах сім`ї молоді та спорту Харківської міської ради. «Хочу сказати величезне спасибі організаторам, молоді, яка взяла участь в програмі UPSHIFT і команді міськради, яка завжди буде допомагати у розвитку і підтримці соціальних проєктів. Також додам, що це лише початок великого шляху - ми бачимо досягнення учасників перших хвиль UPSHIFT Україна і що до їх проєктів приєднуються все нові і нові учасники, і вже зовсім скоро будуть реалізовуватись нові заходи, велика кількість проєктів, які дадуть результат для всіх жителів міста.» - зауважив Костянтин Лобойченко, заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту.

Харків став першим містом в Україні, де ЮНІСЕФ за підтримки ЄС запустив міжнародну інноваційну програму соціального підприємництва для школярів та молоді. Протягом 2018-2019 навчального року пройшли 6 навчальних модулів для майже 250 юних підприємців та громадських активістів. Команди-переможці отримали гранти на суму до 80 тис. гривень та кваліфіковану допомогу менторів, які пройшли спеціальне навчання за міжнародною методологією UPSHIFT. Загальна сума грантового фонду від ЮНІСЕФ та ЄС на здійснення молодіжних проєктів склала майже 3 млн. грн.

«UPSHIFT - це програма, що надає молодим людям можливість проявити себе та стати агентами соціальних змін. Молодь сама може знаходити рішення для тих проблем у своїй громаді, що вона виявляє. Таким чином ми працюємо не для молоді, а разом з нею», - пояснив Ерве Морін, спеціаліст з розвитку молоді ЮНІСЕФ в Україні.

Гості фестивалю поспілкувалися з учасниками проєкту та дізналися про нові можливості та послуги для харків'ян -  безкоштовні танцювальні курси, інклюзивні спортивні секції, навчання жестовій мові тощо. Крім того, відвідувачі взяли участь у  лекторіях із сексуальної освіти, поведінки у надзвичайних ситуаціях, антистрес-практик, відвідали майстер-класи з першої медичної допомоги, пісочної анімації, випробували електроскейти, долучилися до танцювального флеш-мобу та багато іншого.

Програма UPSHIFT Україна у Харкові впроваджує ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова».  «Програма не лише показала активність молоді, а й залучила до реалізації молодіжних ініціатив широку харківську громаду. Ми впевнилися, що сучасне покоління не байдуже до вирішення проблем та готове докладати зусиль до покращення суспільного життя. Окремо хочеться зазначити, що завдяки цьому проєкту інклюзія набула більш впевненого сенсу. Були зроблені практичні кроки до зміни свідомості людей з цього питання, яким сприяли проєкти «Почути серцем», Total Answer Dance, «Еко-скул», Театр жестової мови «Аріадна» та інші», - розповіла Ірина Фоменко, голова правління ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова».

Проєкт UPSHIFT Україна було визнано кращою практикою серед програм розвитку освіти, працевлаштування та підприємництва на Національному форумі зайнятості в 2018 році. Уже цієї осені ця програма почне свою роботу у Донецькій та Луганській областях.

 

Довідкова інформація:

Соціальне підприємництво поєднує комерційну діяльність із вирішенням важливих соціальних проблем. Хоча соціальні підприємці отримують прибуток, головний фокус їхньої діяльності спрямовано на здійснення соціальних чи екологічних змін.

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. 

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Додаткові матеріали

image

Фестиваль UPSHIFT у Харкові

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook