Світовий банк та ЮНІСЕФ доправили в Україну 1,2 мільйона ПЛР-тестів на COVID-19

27 Січень 2021
image
UNICEF

Київ, 27 січня 2021 р.Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив та доправив 1,2 мільйона ПЛР-тестів для діагностики коронавірусної інфекції на підтримку уряду України у його відповіді на  пандемію COVID-19.Така допомога стала можливою за фінансової підтримки Світового банку у співпраці з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України.

ПЛР-тести Genesig Real-Time для виявлення COVID-19 вироблені компанією Primerdesign Ltd у Великій Британії. Тести будуть передані до ДП «Укрвакцина» для подальшого розподілу по державних закладах охорони здоров'я у всіх регіонах України відповідно до планів міністерства.

Вартість допомоги складає 13,5 млн доларів США у товарах та послугах. На сьогодні загальна вартість підтримки уряду України з боку Світового банку у забезпеченні тестами на COVID-19, зокрема експрес-тестами на антиген, досягає 15,5 млн доларів США.

«Як довгостроковий партнер України Світовий банк допомагає українській владі гідно протистояти пандемії COVID-19. Щоб якнайкраще допомогти українцям, які постраждали від COVID-19, наша фінансова підтримка та технічні консультації сприяють зміцненню потенціалу лікарень, амбулаторій та центрів екстреної медичної допомоги, які опікуються хворими на COVID. Світовий банк також допомагає у тестуванні та запобіганні поширенню інфекції, надаючи Україні фінансування для закупівлі тестових наборів, підвищення рівня інфекційного контролю у визначених лікарнях», — зазначив Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

«Попри поширення практики використання швидких тестів для визначення антигену, метод ПЛР залишається для нас основним лабораторним методом діагностики. Сьогодні лабораторні потужності дозволяють тестувати всіх, кому це необхідно, і високоякісні тест-системи мають постійний попит», — підкреслив  Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Рівень позитивних тестів в Україні занадто  високий — у середньому 25-30%, тоді як не має перевищувати 5%. Збільшення кількості тестувань є критично важливим для контролю поширення вірусу у громадах», — зауважила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

«Однак це має поєднуватися з іншими заходами, які допоможуть перервати ланцюг передачі інфекції, такими як розширення доступу до безкоштовних тестів, своєчасне виявлення контактних осіб та ізоляція. Такий набір заходів допоможе громадам швидше повернутися до нормального життя», — додала пані Сильвандер.

ЮНІСЕФ продовжує співпрацю з донорами й партнерами, щоб підтримати уряд України у його відповіді на пандемію та підготовці до майбутньої вакцинації від COVID-19 у рамках міжнародної ініціативи COVAX.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.

 

Про Світовий банк

Група Світового банку, яка є одним із найбільших у світі джерел коштів та знань для країн, що розвиваються, вживає широкомасштабних оперативних заходів, щоб допомогти цим країнам ефективніше реагувати на пандемію. Вона підтримує заходи у сфері захисту громадського здоров'я, працює над забезпеченням постачання вкрай необхідних матеріалів та обладнання й допомагає приватному сектору продовжувати свою діяльність і зберігати робочі місця. Протягом 15-місячного періоду, що завершиться у червні 2021 року, Група Світового банку надасть близько 160 млрд доларів США фінансової підтримки понад 100 країнам для захисту бідних верств населення, підтримки бізнесу та стимулювання відновлення економіки. Ця сума включає в себе 50 млрд доларів США нових коштів МАР у формі грантів або кредитів на пільгових умовах і 12 млрд доларів для країн, що розвиваються, на фінансування закупівлі та розподілу вакцин від COVID-19.

Стежте за діяльністю Світового банку в Україні у Facebook та на вебсторінці.