Через війну в Україні загинули або отримали поранення близько 1 000 дітей

Заява виконавчої директорки ЮНІСЕФ Кетрін Рассел

22 Серпень 2022
image
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 22 серпня 2022 року. Щонайменше 972 дитини в Україні було вбито або поранено в результаті актів насильства від початку війни майже шість місяців тому.  В середньому більше п’яти дітей гинуть або зазнають поранень щодня.

І це тільки ті цифри, які ООН змогла підтвердити. Ми вважаємо, що справжня кількість набагато вища.

Використання вибухової зброї стало причиною більшості дитячих жертв. Ця зброя не розрізняє цивільних та військових, особливо коли вона використовується в населених пунктах, як це неодноразово відбувалося в Україні – у Маріуполі, Луганську, Кременчуці та Вінниці. Список можна ще довго продовжувати.

Знову ж таки, як і у всіх війнах, рішення дорослих та їхня нерозсудливість наражають дітей на надзвичайний ризик. Не існує жодної військової операції такого типу, внаслідок якої не страждали би діти.

В той же час наслідки війни виходять далеко за межі того, що діти гинуть або отримують фізичні травми під час збройних атак. Майже кожна дитина в Україні пережила події, які залишають глибоку травму, а ті, хто тікає від насильства, наражаються на значний ризик розлучення з сім’єю, насильницьких дій, жорстокого поводження, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми.

Початок навчального року трохи більше ніж через тиждень є безжалісним нагадуванням про те, якою мірою шість місяців війни зруйнували систему освіти України. По всій країні школи зазнавали нападів або використовувалися в ході конфлікту, тож багато родин вважає, що відправляти дітей до школи небезпечно. За нашими оцінками, кожна десята школа була пошкоджена або зруйнована.

ЮНІСЕФ продовжує закликати до негайного припинення вогню в Україні та захисту всіх дітей, зокрема до припинення використання вибухової зброї у населених пунктах і нападів на цивільну інфраструктуру.

Діти України терміново потребують безпеки, стабільності, доступу до безпечного навчання, послуг із захисту дітей та психосоціальної підтримки.

Але найбільше за все дітям України потрібен мир.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.