ЮНІСЕФ та ЄС розширюють програму UPSHIFT Україна для підтримки молодіжних проєктів у Маріуполі

UPSHIFT Україна підтримує розвиток навичок соціального підприємництва у молоді та фінансує втілення молодіжних проєктів

18 September 2019
image
UNICEF

Маріуполь, 18 вересня 2019. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Європейського Союзу розпочали інноваційну програму UPSHIFT у Маріуполі. UPSHIFT Україна підтримує розвиток навичок соціального підприємництва у молоді та фінансує втілення молодіжних проєктів.

UPSHIFT Україна запрошує до участі команди молоді у складі від 3 до 5 учасників віком від 14 до 21 року. Відібрані команди пройдуть навчальні тренінги та вдосконалять свої ідеї за підтримки менторів. Переможці програми отримають фінансову підтримку для соціальних проєктів розміром до 60 тисяч гривень. Прийом заявок на участь у першій хвилі проекту триває до 24 вересня 2019 року. Детальну інформацію та форму реєстрації можна знайти за посиланням.

Коментуючи запуск програми UPSHIFT Україна в Маріуполі, Лора Біл, Заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні, відзначила: “Нині молодь — найчисельніша демографічна група у світі. Проте багато молодих людей не мають належного доступу до освіти. Крім того, рівень безробіття серед молоді у світі втричі вищий, ніж серед дорослих. Програма UPSHIFT спрямована підтримати підлітків та покращити їхні можливості у майбутньому. Особливо це стосується соціально вразливої молоді. UPSHIFT Україна має амбітну, але реалістичну мету: дати можливість юним лідерам провадити позитивні зміни у своїх місцевих громадах”.

Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні зауважив: “В уражених конфліктом регіонах України молоді люди зростають в умовах недостатньої фізичної безпеки та складного матеріального становища. Попри це вони мають великі мрії. Мета нашої спільної з ЮНІСЕФ програми — дати підліткам навички, що дозволять їм втілювати свої інноваційні ідеї. Після успіху UPSHIFT у Харкові та в інших країнах, ми розширюємо проєкт і в Маріуполь. Радо чекаємо побачити, які соціальні проєкти впровадить молодь у своїх громадах”.

Заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін, запевнив, що проект має підтримку з боку міської влади: “Завдяки ініціативі від ЮНІСЕФ та ЄС, маріупольська молодь зможе реалізувати свої ідеї. Наші молоді люди - учасники багатьох соціальних та нaукових проєктів. Програма UPSHIFT Україна — це нові горизонти можливостей для молоді. Менторська та фінансова підтримка дозволить сповна розкрити потенціал молодих людей стати лідерами соціальних інновацій”.

"Унікальність програми UPSHIFT полягає в тому, що молоді люди самостійно визначають площину соціальних проектів, спираючись на власні інтереси та бажання. Відсутність нав'язування та тиску на молодь дає їй змогу розвинути компетенції, вкрай необхідні для сучасного світу -  креативність, робота в команді, вміння самостійно знаходити необхідну інформацію та навчатися протягом життя. Ми впевнені, що молоді маріупольці стануть активними агентами позитивних соціальних перетворень в Азовському регіоні", - розповіла керівниця програми UPSHIFT Марина Ладиженська.

UPSHIFT—це глобальна інноваційна програма ЮНІСЕФ, яка реалізується у понад 20 країнах світу. В Україні програма розпочалася у 2018 році у Харкові. У 2019 році UPSHIFT Україна розпочинає роботу в Донецькій та Луганській областях. Програма реалізовується ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» за фінансової підтримки ЮНІСЕФ та Європейського Союзу. Більше інформації про програму UPSHIFT можна знайти на сайті або Фейсбук сторінці.

Прагнеш змін? Хочеш більшого, ніж маєш? UPSHIFT Україна - твій шанс втілити проект своєї мрії! 🤩🤗 ХТО МОЖЕ БРАТИ...

Posted by Upshift Україна on Monday, August 26, 2019

Media Contacts

Nina Sorokopud

Chief of Communication

UNICEF in Ukraine

Tel: +380503882951

Соціальне підприємництво поєднує комерційну діяльність із вирішенням важливих соціальних проблем. Хоча соціальні підприємці отримують прибуток, головний фокус їхньої діяльності спрямовано на здійснення соціальних чи екологічних змін.

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. 

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.