Учасники програми UPSHIFT презентували свої проєкти, що протягом 2022 року допомагали українцям долати наслідки війни

Молодь поділилась власними здобутками та взяла участь у дискусії з представниками влади та бізнесу щодо майбутнього відновлення України

29 березня 2023
Image
UNICEF

27 березня у Києві пройшла подія “ЮНІСЕФ: Молодь для України. План відновлення”. Під час цієї події відбулося урочисте нагородження 40 команд “випускників” програми UPSHIFT, які влітку 2022 року вдруге долучилися до програми, щоб створити проєкти, спрямовані на подолання наслідків війни у своїх громадах.

UPSHIFT — це інноваційна програма для молоді, яку втілює Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Учасники цієї програми мають можливість пройти навчання за методологією, основаною на людиноорієнтованому дизайні (Humаn Centered Design), отримати фінансування та в результаті перетворити свої ідеї на дієві суспільно-корисні проєкти.

2022 рік поставив низку серйозних гуманітарних викликів в усіх регіонах України. Оскільки молодь є однією з рушійних сил у громадах, ЮНІСЕФ вирішив залучити випускників програми UPSHIFT для подолання цих викликів. У результаті, 40 команд апшифтерів, які брали участь у програмі в попередні роки та вже пройшли навчання, зголосилися розробити нові проєкти й отримали фінансування від ЮНІСЕФ на їх впровадження. 

Молодь реалізувала ініціативи у таких напрямках: допомога безпритульним тваринам, технологічні рішення, психоемоційна підтримка дітей і дорослих, самозарадність у надзвичайних ситуаціях, освітні ініціативи,  а також підтримка внутрішньо переміщених осіб.

Blocks
23-річний Іван Панаско
ЮНІСЕФ
Іван Панаско, 23

“Ця “хвиля” програми UPSHIFT була дуже насиченою й інтенсивною.  Ми створювали проєкти за три місяці. Якщо комусь потрібна була допомога, то ми надавали її “тут і зараз”. Ми робили все, аби допомогти людям і тваринам. Я б назвав це “Хвиля сьогодення”. Дуже сподобалась фінальна подія. Наша команда отримала підтримку як апшифтерів, так і експертів”, — розповідає 23-річний Іван Панаско.

Окрім урочистого нагородження, молодь взяла участь у дискусії у форматі “світового кафе”. Молодь поділилася, як бачить відновлення України та яким чином представники приватного сектору, державних органів влади та міжнародні організації можуть їм у цьому допомагати. 

До обговорення доєдналися Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України, Оксана Збітнєва, голова Всеукраїнської програми з ментального здоров'я, Тарас Кицмей, співзасновник SoftServe, Юлія Федорко, менеджерка з корпоративних комунікацій та корпоративної соціальної відповідальності у Winner Group Ukraine, Олеся Жулинська, керівниця Департаменту зі звʼязків із громадськістю та комунікацій ПриватБанку.

Під час обговорення молодь зазначила, що необхідно створювати більше безпечних молодіжних просторів, де можна проводити вільний час і реалізовувати свої перші проєкти. Молоді люди приділяють значну увагу темі ментального здоровʼя, тож потребують сервісів, де зможуть легко отримати психологічну підтримку. Також молодь відкрита до нових можливостей у розвитку. Відтак підприємці поділилися інформацією щодо навчальних програм у їхніх компаніях і запевнили, що зможуть допомогти з просуванням молодіжних проєктів, а також технічним забезпеченням.

Blocks
Богдан Ємець та Марія Куракіна
UNICEF
Богдан Ємець та Марія Куракіна

“Формат дискусії неймовірний. Ми мали чудову нагоду продемонструвати свої здобутки й водночас поговорити про "наболіле". Цікаво було почути думки експертів, що вже роками працюють у сферах, де ми тільки розпочинаємо свій шлях. Я відкрив для себе нові способи здійснення мрій і реалізації ідей, які встигли накопичитись після реалізації мого першого проєкту. Загалом, сам захід та запрошені гості відкривають необмежені та круті можливості розвиватись, вчитись і демонструвати свої навички”, - ділиться враженнями 21-річний  Богдан Ємець.

Blocks
Віра Даузе та пані посол Німеччини
UNICEF
Віра Даузе та пані посол Німеччини

“Зустрічі з апшифтерами це завжди про емоції і досвід. Це не лише можливість презентувати розвиток та успіхи своїх проєктів, але й змога обговорити важливі суспільні проблеми, ідеї щодо їх вирішення. Часто результатом таких спілкувань стають крутезні колаборації та створення нових ініціатив. Ідея щодо співпраці з бізнесом була неймовірно цікавою і корисною. Пропозиції наштовхнули на роздуми щодо нашого проєкту, створення візії”, - говорить 16-річна Віра Даузе.

Відвідав подію і Посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум. Актор нагородив команди апшифтерів, що евакуйовували безпритульних тварин із небезпечних територій і продовжують опікуватися чотирилапими в умовах війни.  

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.