Державна допомога на дітей сприяє зменшенню рівня бідності: глобальний звіт ODI та ЮНІСЕФ

Інвестиції у систему соціального захисту є ключовими у подоланні наслідків COVID-19 для сімей.

30 Червень 2020
image

Державні універсальні грошові виплати у розмірі всього 1% ВВП здатні знизити рівень бідності у країні на 20%. До таких висновків приходять ODI та ЮНІСЕФ у спільному глобальному звіті «Універсальна допомога для дітей: нормативні аспекти та можливі рішення».

Як показує звіт, державна допомога на дітей безпосередньо впливає на благополуччя сімей, знижує рівень бідності та дає дітям шанс на розвиток, здорове і продуктивне майбутнє.

Щоб бути універсальними, виплати на дітей повинні регулярно виплачуватися кожній родині з однією або кількома дітьми, незалежно від рівня доходу. Порівняно з цільовими програмами, орієнтованими на певну групу населення, універсальні програми:

  • ефективніше сприяють зменшенню бідності
  • не обтяжені бюрократичними формальностями чи помилками, які можуть мимоволі виключити домогосподарства, які мають право на отримання допомоги
  • сприяють ліквідації потенційної стигми, пов’язаної зі статусом одержувача
  • можуть забезпечити більш надійні вигоди для місцевої економіки
  • простіше масштабувати в кризові періоди, як, наприклад, під час пандемії COVID-19 та
  • сприяють зміцненню суспільного договору, оскільки кожен сприяє благополуччю та розвитку дітей своєї країни та отримує від них користь.

"Інвестиції в дітей не лише змінюють їхнє життя, але й приносять високі дивіденди їх громадам та суспільству в цілому", - коментує Генрієтта Фор, виконавчий директор ЮНІСЕФ. «Зараз, коли економічні наслідки COVID-19 загрожують відкинути нас на роки назад у питанні дитячої бідності, універсальна допомога для дітей може стати рятівним кругом. Державна допомога може захистити вразливі сім’ї від поглиблення рівня бідності, а також врятувати країни від катастрофічних суспільних та економічних наслідків».

«Універсальна допомога відіграє вирішальну роль у зменшенні бідності, одночасно сприяючи соціальній згуртованості та громадській підтримці соціального захисту. У країнах, де діють програми державної допомоги для дітей, вони є основою національної системи соціальної політики та є ефективним засобом соціального захисту в умовах кризи», - зазначає Сара Пантульяно, виконавчий директор ODI.

Підтверджено, що працездатні батьки не кидають роботу лише через наявність програми грошових виплат на дитину. Натомість, грошові виплати дозволяють батькам збалансувати зайнятість на роботі та час для догляду за дітьми. 

У звіті наголошується, що універсальна допомога для дітей має підкріплюватись комплексною системою соціального захисту та якісними соціальними послугами, включаючи охорону здоров'я та освіту.

В період пандемії COVID-19 уряди повинні скористатися цим моментом, як кроком до забезпечення універсальної підтримки дітей. Поетапний підхід може починатися з охоплення допомогою дітей раннього віку, і з часом розширюватись на дітей старшого віку. Інвестування у допомогу #ДляКожноїДитини - це інвестиція у майбутнє.

Для довідки:

ODI - це незалежний, глобальний аналітичний центр, який працює для сталого і мирного світу. Детальніша інформація за посиланням www.odi.org.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook