Спільно Кемп об’єднав 6 000 місцевих і внутрішньо переміщених дітей з 30 громад Закарпаття

28 Вересень 2022
Image
UNICEF

Влітку 2022 Спільно Кемп відбувся у трьох містах Закарпатської області: Сваляві, Іршаві та Ужгороді. Загалом понад 6 000 дітей та молодих людей з 30 громад Закарпаття взяли участь у проєкті.  

Найбільше дітей-учасників серед ВПО були родом з Донецької, Київської, Харківської та Дніпропетровської областей. Спільно Кемп організований ГО “Культурна платформа Закарпаття” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у співпраці з Закарпатською обласною військовою адміністрацією та місцевими органами влади.  

Image
Blocks
Image

Мета Спільно Кемпу — сприяння соціальній згуртованості місцевих і внутрішньо переміщених дітей, створення можливостей для проживання власних емоцій, адаптація до складної ситуації. Понад тим, учасники проєкту отримали корисні знання та креативні навички від провідних викладачів.

Працюючи з лекторами та менторами з креативної економіки, діти та молодь навчалися створювати власні історії та відео, випробовували себе в ролі режисерів, акторів, журналістів, дизайнерів, пожежників і навіть мерів. Кожен цикл тематичних занять являв собою комбінацію теоретичних і практичних знань, на основі яких діти та підлітки створювали авторський контент.

Результатом роботи з менторами стали відео, постери та афіші, музичні треки та NFT. У них ішлося про здорове харчування, демократію, рівність, гігієну, щеплення, мінну безпеку, збереження довкілля тощо. Така практика була покликана допомогти адаптації дітей та молоді, формуванню позитивних стосунків з однолітками та батьками.

Серед заходів Спільно Кемпу - понад 30 спортивних ліг разом з всеукраїнським рухом Олександра Педана “JuniorS”, понад 20 кіносеансів від “Планети Кіно” та більш ніж 300 майстер-класів від провідних експертів інноваційного сектору та креативної економіки.  

Image

З 24 лютого Закарпаття прихистило більш ніж 400 тис. внутрішньо переміщених українців із територій активних бойових дій. Досвід війни та вимушений переїзд, як правило, негативно впливають на розвиток дітей, їхню стресостійкість, стосунки з іншими, ставлення до суспільства та самих себе. Такі майданчики як Спільно Кемп пом’якшують психологічну травму та допомагають прожити складний період завдяки глибокій інтеграції в екосистему соціалізаційних проектів і активностей. 

Image

Подальші проєкти “Культурної платформи Закарпаття” та ЮНІСЕФ Україна спрямовані на взаємодію з дітьми у шкільному середовищі, підготовку та залучення їх до освітнього процесу. Анонси подій і детальна інформація на сайті Культурної платформи, Facebook та Instagram.

Як це було:

UNICEF

Контакти для медіа

Світлана Кісільова
Консультантка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: skisilova@unicef.org

Додаткові матеріали

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.