ЮНІСЕФ вітає план України з подолання спалаху поліомієліту

05 Січень 2022
image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) вітає прийняття національного плану протидії поліомієліту у відповідь на спалах хвороби в Україні. План, підписаний Міністерством охорони здоров'я 30 грудня 2021 року, засвідчує наміри уряду захистити дітей від поліо та подолати вірус в Україні та за її межами у співпраці з усіма партнерами.

Поліомієліт повернувся в Україну через низький рівень щеплення від вірусу. Ця небезпечна хвороба може спричинити невиліковний параліч та навіть смерть. 1 випадок паралічу та 19 інших позитивних випадків поліомієліту із безсимптомним перебігом, які були підтверджені в Рівненській та Закарпатській областях, свідчать про те, що поліо зараз становить серйозну загрозу для кожної дитини в Україні.

“Поліо у будь-якій країні — це загроза для всіх дітей усюди. Вакцинація — єдиний дієвий спосіб захистити кожну дитину та зупинити спалах інфекції, — зазначив Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні. — Вакцини від поліо є безпечними та ефективними. Вони вже врятували сотні тисяч дітей у світі. Я закликаю українських батьків зробити щеплення своїм дітям якомога швидше згідно з Національним календарем профілактичних щеплень”.

Партнери Глобальної ініціативи з ліквідації поліо, до якої входить ЮНІСЕФ, докладають усіх можливих зусиль, щоб подолати поліомієліт у світі, аби жодна дитина не постраждала від цієї смертельно небезпечної хвороби.

ЮНІСЕФ в Україні співпрацюватиме з урядом на кожному етапі, щоб забезпечити ефективне впровадження прийнятого плану протидії поліомієліту, зокрема у сферах управління вакцинами, соціальних і поведінкових комунікацій. Наша спільна мета — зробити так, щоб жодна дитина не стикнулася з поліо та іншими хворобами, які можуть попередити вакцини.

Контакти для медіа

Світлана Кісільова
Консультантка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: skisilova@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.