ЮНІСЕФ закликає управлінців усіх рівнів і надавачів соціальних послуг врахувати потреби вразливих категорій населення під час реагування на епідемію COVID-19

02 Квітень 2020
image
UNICEF

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні закликає управлінців усіх рівнів і надавачів соціальних послуг зважати на інтереси вразливих категорій населення під час запровадження заходів реагування на коронавірус та заходів подолання соціально-економічних наслідків епідемії. 

Люди вразливих категорій, у тому числі люди з інвалідністю та їх родини, мають значно вищі ризики постраждати від COVID-19 та його наслідків. Йдеться не лише про ймовірність захворіти, але й про високий ризик постраждати від домашнього насилля, втрати робочого місця. Також ці люди можуть мати проблеми із доступом до навчання. Наприклад, діти з інвалідністю можуть бути виключеними із навчального процесу через відсутність доступних  дистанційних програм. Вимушена ізоляція та порушення сталих життєвих ритмів може викликати психологічні труднощі.

Тому керівники усіх рівнів повинні розробити заходи реагування та подолання наслідків COVID-19 з урахуванням потреб вразливих категорій. Важливо, аби директори шкіл та працедавці, очільники міст, громад та країни, надавачі соціальних послуг не залишили поза увагою тих, хто потребує цього найбільше. Зокрема, кожен управлінець у межах своєї компетенції має визначити дорослих і дітей із вразливих категорій, визначити їхні потреби та розробити план із надання підтримки, адаптувати для них інформаційні повідомлення та канали їх розповсюдження, усунути перешкоди, що заважають їх доступу до медичних, соціальних та комунальних послуг.

Також менеджери обов’язково мають потурбуватися про те, щоб інформаційні матеріали про коронавірус були доступні для людей з інвалідністю, зокрема для людей з порушеннями зору, слуху та інтелектуального розвитку.

Щоб допомогти управлінцям ЮНІСЕФ підготував Рекомендації щодо реагування на COVID-19: Важливі фактори, які треба взяти до уваги, щодо дітей та дорослих з інвалідністю.

Дивіться також Інформування про ризики та залучення громади в процес реагування на пандемію COVID-19 - Взаємодія з дітьми та дорослими з інвалідністю

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Приєднуйтесь до ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook