ЮНІСЕФ та Олена Зеленська спільно з дітьми оцінили безбар’єрність аеропорта «Бориспіль»

01 Червень 2021
image
Фото надані прес-службою Олени Зеленської

Напередодні Дня захисту дитини Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом з першою леді України Оленою Зеленською запросив дітей з батьками провести оцінку міжнародного аеропорту «Бориспіль» та поділитися своїм баченням безбар’єрних аеропортів. До візиту в аеропорт разом з першою леді Оленою Зеленською та міністром інфраструктури Олександром Кубраковим долучились родини, які просувають права дітей з інвалідністю.

«Міжнародний аеропорт «Бориспіль» - це головні повітряні ворота країни. І саме вони мають стати прикладом безбар’єрності. Я хочу, щоб на державному рівні був розроблений єдиний стандарт  безбар’єрного підходу для аеропортів, залізничних та автобусних вокзалів», - зазначила Олена Зеленська.

image

 

Це перший із низки заходів у рамках роботи ЮНІСЕФ щодо залучення дітей та молоді до створення безбар’єрних громадських просторів в Україні.

“Створення безбар’єрного середовища допомагає реалізувати право кожної дитини на рівні можливості, закладене у Конвенції ООН про права дитини. При цьому безбар’єрність - це не лише про подолання фізичних перешкод. Справжня доступність має будуватись за принципами універсального дизайну, коли кожен почувається включеним у суспільне життя. Це у тому числі означає зміну ставлення і поведінки для побудови дружнього до дітей середовища. Ми сподіваємось, що безбар’єрні аеропорти стануть прикладом доступних для кожного громадських просторів в Україні, у тому числі інфраструктурних об’єктів - метрополітену, залізничних та автовокзалів, пунктів перетину” - зазначила Лотта Сильвандер, голова ЮНІСЕФ в Україні.

image

 

У процесі оцінки аеропорта діти та батьки визначали перешкоди на маршруті пасажира та зміни необхідні для комфортного перебування батьків з дітьми. Серед коментарів, зокрема,

  • покращити комунікацію щодо існуючих в аеропорті можливостей для батьків з дітьми, людей з інвалідністю, у тому числі доповнити інформацію на сайті аеропорту та розставити вказівники в самому аеропорту,
  • покращити навігацію на маршруті пасажира, розробити покрокову інструкцію проходження усіх пунктів контролю до вильоту,
  • пріоритизувати окремі категорії, у тому числі батьків з дітьми та людей з інвалідністю, у чергах та інформувати про право першочергового проходу,
  • врахувати потреби людей із різними типами інвалідності, у тому числі продумати способи альтернативної комунікації з пасажирами з інвалідністю (планшети з відео перекладачем для пасажирів з порушеннями слуху, картки для людей із ментальними порушеннями)
  • облаштувати кімнату для грудного годування та годування дітей дошкільного віку.

За результатами огляду буде складено список рекомендацій, який Міністерство інфраструктури поширить серед усіх українських аеропортів.

image

 

«Якісна інфраструктура неможлива без забезпечення базових потреб усіх користувачів. Аеропорт Бориспіль, як головний аеропорт країни, став пілотним проєктом, у якому ми хочемо створити безбар’єрне, комфортне для всіх середовище. Надалі ми прагнемо розповсюдити ці принципи й на інші об’єкти інфраструктури, зокрема й на ті, що будуються в рамках “Великого будівництва”», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Задача  зі створення доступних просторів прописана в Національній стратегії безбар’єрності, прийнятої у квітні 2021 року за ініціативи Олени Зеленської. Реалізація стратегії потребує широкого залучення людей з інвалідністю та їх сімей. Для врахування голосу дітей та молоді ЮНІСЕФ також планує національне  опитування підлітків та фокус групи серед батьків з дітьми для кращого розуміння їхніх потреб.

 

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.