UNICEF signs COVID-19 vaccine supply agreement with AstraZeneca

25 Лютий 2021

КОПЕНГАГЕН / НЬЮ-ЙОРК, 25 лютого 2021 р. – Цього тижня ЮНІСЕФ підписав довготермінову угоду від імені механізму COVAX з компанією AstraZeneca про постачання їхньої однойменної вакцини від COVID-19.

В рамках цієї угоди про постачання ЮНІСЕФ разом з партнерами по закупівлях, включаючи Панамериканську організацію охорони здоров'я, отримає доступ до 170 мільйонів доз вакцин приблизно для 85 країн. Це третя така угода щодо вакцин COVID-19 після попередньо оголошених угод з компанією Pfizer та Інститутом сироватки Індії.

15 лютого вакцина компанії AstraZeneca та Оксфордського університету була включена до реєстру ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях.

Заплановано розпочати постачання вакцини в першому кварталі 2021 р. відповідно до схеми розподілу COVAX, яка враховує кілька факторів, зокрема готовність країни, дозволи від національних органів регулювання та виконані договірні положення, а також міркування логістики та постачання.

Мета механізму COVAX — негайне забезпечення доступності та наявності безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19 для всіх країн світу, незалежно від їхнього рівня доходу.

Угода про постачання дозволить протягом 2021 р. отримати доступ до 170 мільйонів доз вакцин, зарезервованих в рамках Угоди про авансові закупівлі (УАЗ), укладеної механізмом COVAX з компанією AstraZeneca.

11 лютого ЮНІСЕФ оголосив про підписання угоди з компанією Pfizer про постачання вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19 протягом 2021 р. Раніше була укладена угода з Інститутом сироватки Індії про доступ до двох вакцин за допомогою передачі технології від компанії AstraZeneca, вакцина якої була внесена до реєстру ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, і компанії Novavax, вакцина якої підлягає схваленню з боку ВООЗ.

Механізм COVAX, яким спільно керують Альянс ГАВІ, Коаліція з інновацій у сфері забезпечення готовності до епідемій (Coalition for Epidemic Preparedness Innovations, CEPI) і ВООЗ, які співпрацюють з ЮНІСЕФ, покликаний забезпечити принаймні 2 мільярди доз схвалених вакцин проти COVID-19 до кінця 2021 р., що дозволить захистити медичних і соціальних працівників, які працюють на передовій боротьби з вірусом, а також інші групи підвищеного ризику та вразливі верстви населення.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Додаткові матеріали

COVAX COVID-19 vaccines delivered to Ghana
FILE PHOTO: A plane carrying the first shipment of COVID-19 vaccines distributed by the COVAX Facility landing at Kotoka International Airport in Accra, Ghana's capital on 24 February 2021.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.