ЮНІСЕФ охопив 350 000 дітей грошовою допомогою у рамках програми «Спільно»

17 Серпень 2022
image
UNICEF

Програма ЮНІСЕФ із надання гуманітарної грошової допомоги «Спільно» вже охопила понад 350 000 дітей в Україні. 

Програму запущено 31 березня 2022 року спільно з Міністерством соціальної політики для задоволення потреб родин із дітьми, які належать до найуразливіших груп населення. Із того часу, ЮНІСЕФ виплатив 125 мільйонів доларів США, які отримали  350 000 дітей, включно із 35 000 дітей із інвалідністю, які проживають у 120 000 домогосподарств.  

«Ця програма покликана допомогти сім’ям у кризовій ситуації зробити те, що вони вважають за найкраще для своїх дітей, – сказав Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні. ­­­– Ніхто краще за батьків чи опікунів не може визначити, як отримати максимальну користь від цієї підтримки». 

Програма фінансової допомоги «Спільно»  спрямована на підтримку родин із трьома чи більше дітьми або родин, які виховують дітей з інвалідністю. Ця група була обрана як пріоритетна за результатами звіту ЮНІСЕФ про дитячу бідність, виданому у 2020 році, який підтвердив, що 47,3% сімей в Україні живуть у бідності. Зокрема, 81% сімей із трьома і більше дітьми знаходяться за межею бідності. 

Підзвітність перед постраждалим населенням є ключовим принципом програми «Спільно». Існує спеціальна гаряча лінія 0 800 600 017 для допомоги тим, у кого виникають складнощі із подачею заявки. Саме гаряча лінія стала важливим інструментом для надання консультацій  та підтримки сімей у подачі заявок на программу. 

Програму розроблено для підтримки державної системи соціального захисту. ЮНІСЕФ тісно співпрацює з Міністерством соціальної політики, Міністерством цифрової трансформації та гуманітарними організаціями, щоб забезпечити зв’язок між гуманітарними грошовими виплатами та державними програмами соціального захисту. Наприклад, державні соціальні працівники були залучені в кількох регіонах країни для підтримки реєстрації у програмі «Спільно». 

«Програма ЮНІСЕФ із надання гуманітарної грошової допомоги «Спільно» стала дієвим інструментом підтримки сімей з дітьми в надзвичайно складний період для них і для країни загалом. Консолідація зусиль міжнародної програми допомоги та Міністерства соціальної політики доводить, що лише спільно можна ефективно долати виклики задля добробуту дітей та сімей. У цій співпраці держава допомогла оцифрувати, адмініструвати процес, верифікувати дані, щоб допомога надавалася саме тим, хто її найбільше потребує. Ми щиро вдячні ЮНІСЕФ за цю фінансову підтримку українських сімей з дітьми та готовність працювати в синергії. Розраховуємо на подальше розширення співробітництва заради подолання викликів війни, перед якими опинилися діти і сім'ї», - підкреслює Оксана Жолнович, міністр соціальної політики України. 

Віра, її чоловік та троє дітей залишили домівку на сході України та знайшли тимчасову домівку у модульному містечку для переміщених осіб у Львові “Ми були у такому відчаї, що продали свої весільні обручки, - згадує жінка. - За гроші, які ми отримали через програму “Спільно”,  ми змогли купить достатньо продуктів та ліків.”   

Програма «Спільно» стала можливою завдяки фінансуванню, наданому урядами Італії, Іспанії, Шведською агенцією міжнародного розвитку, Центральним фондом реагування на надзвичайні ситуації ООН (CERF) та Європейським Союзом, а також щедрій підтримці з боку бізнесів та громадян з усього світу. 

UNICEF

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.