ЮНІСЕФ представляє плани з транспортування щомісяця до 850 тонн протиковідних вакцин від імені ініціативи COVAX у межах грандіозної історичної логістичної операції

Разом з тим ЮНІСЕФ у партнерстві з Альянсом ГАВІ і ВООЗ надає країнам із низьким і нижче середнього рівнями доходів допомогу в підготовці до отримання вакцин проти COVID-19 в 2021 році.

22 Грудень 2020
image
UNICEF/UNI319459/Rocio Ortega

Згідно з нещодавно здійсненою оцінкою, в 2021 році ЮНІСЕФ потенційно міг би транспортувати щомісяця до 850 тонн вакцин проти COVID-19, якби така їхня кількість була доступною. Це більш ніж удвічі перевищує середню вагу вакцин, яку за місяць перевозить ЮНІСЕФ.

Така оцінка проведена за результатами діяльності ЮНІСЕФ щодо виконання провідної ролі в закупівлях і доставці вакцин у 92 країни з низьким і нижче середнього рівнями доходів від імені ініціативи COVAX у співпраці з Панамериканською організацією охорони здоров'я (ПАООЗ).

«Це грандіозне історичне починання, — зазначила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Масштаб завдання ошелешує, а ставки високі як ніколи, однак ми готові взятися на цю справу».

Для кращого розуміння проблем, пов’язаних із доставкою вакцин проти COVID-19 у 2021 році, ЮНІСЕФ проаналізував можливий обсяг світових повітряних перевезень вантажів і їхні маршрути. Було встановлено, що комерційні авіакомпанії зможуть доставити вакцини орієнтовною вартістю до 70 млн дол. США майже в усі 92 країни з низьким і нижче середнього рівнями доходів, які належать до 190 країн, що беруть участь у ініціативі COVAX.

При зіставленні орієнтовного обсягу вакцин із комерційними маршрутами й маршрутами вантажних перевезень по всьому світові було також встановлено, що нинішніх можливостей вантажних повітряних перевезень було б достатньо для доставки вакцин для 20% населення більшості з 92 країн. Очікується, що вакцини проти COVID-19 перевозитимуться здебільшого з використанням можливостей існуючих пасажирських і вантажних рейсів. Однак для доставки у деякі малі країни та країни з проблемами доступу можуть все ж знадобитися чартерні рейси або альтернативні варіанти перевезення. ЮНІСЕФ співпрацює з авіакомпаніями й логістичною галуззю для того, щоб забезпечити першочергову доставку вакцин проти COVID-19 по всьому світові.

Однією з важливих проблем, пов’язаних із операцією з доставки вакцин проти COVID-19, залишаються недостатні можливості місцевого холодового ланцюга для зберігання вакцин у деяких країнах із низьким і нижче середнього рівнями доходів. ЮНІСЕФ, ВООЗ і Глобальний альянс з вакцин та імунізації (Альянс ГАВІ) спільно розробили інструкцію з поставок і матеріально-технічного забезпечення заради допомоги країнам у розробці їхніх стратегій щодо отримання, зберігання, розподілу та управління вакцинами проти COVID-19 і пов’язаними з ними продуктами. З огляду на діапазон температур, необхідних для зберігання вакцин проти COVID-19, країни продовжать навчати постачальників і медико-санітарних працівників того, як зберігати протиковідну вакцину за правильних температур.

У межах програми, яку було розпочато в 2017 році за підтримки Альянсу ГАВІ, ЮНІСЕФ продовжує здійснювати закупівлі й підтримку з монтажу 70 000 холодильників холодового ланцюга в країнах із низьким рівнем доходів до кінця 2021 року, що сприятиме поширенню протиковідних вакцин, які необхідно зберігати за температури 2-8 градусів за шкалою Цельсія. Майже половина цих холодильників працюватиме на сонячній енергії.

ЮНІСЕФ, ВООЗ і Альянс ГАВІ також співпрацюють заради надання країнам допомоги в розробці національних планів розгортання і вакцинації для якомога масштабнішого впровадження вакцин проти COVID-19. Сьогодні країни продовжують відстежувати свою готовність. Для цього використовується низка ключових показників, серед яких затвердження регуляторними органами та встановлення порядку контролю безпеки вакцин.

Крім того, на цьому тижні під час наради ЮНІСЕФ за участю понад 300 експертів із питань закупівлі вакцин з усього світу, зокрема й урядовців, були розглянуті способи закупівель і впровадження вакцин проти COVID-19 і зміцнення регуляторних систем і систем постачання.

Вирішальне значення має фінансування. ЮНІСЕФ закликав спрямувати 410 млн дол. США на надання в 2021 році допомоги країнам у доставці вакцин, лікувальних і діагностичних засобів. Між тим, за оцінками ЮНІСЕФ, існує дефіцит фінансування в розмірі 133 млн дол. США для оплати послуг систем забезпечення вакцинами всередині країн та необхідного обладнання холодового ланцюга для 92 найбідніших країн.

«Коли з’являться затверджені в глобальному масштабі вакцини проти COVID-19 (а це неминуче станеться), ми побачимо перші обнадійливі ознаки. Однак надія не буде відновлена ​​однією тільки вакциною, — підкреслила Генрієтта Фор. — Країнам необхідна невідкладна технічна і фінансова підтримка для зміцнення їхнього потенціалу у сферах холодових ланцюгів і систем постачання, навчання медико-санітарних працівників і роботи з населенням, щоб ефективно боротися з дезінформацією і зміцнювати довіру до вакцин. Без належного фінансування й підтримки деякі з найбідніших країн, як і раніше, ризикують залишитися забутими».

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380675050056
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Мультимедійний контент

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.