Посол доброї волі ЮНІСЕФ Пріянка Чопра Джонас у Польщі зустрілася з родинами, які втекли від війни в Україні, та закликала до більшої підтримки дітей біженців

03 Серпень 2022
On 1 August 2022, UNICEF Goodwill Ambassador Priyanka Chopra Jonas interacts with children while visiting the Education and Development Hub in Warsaw, Poland.
UNICEF/UN0679515/Tremeau
On 1 August 2022, UNICEF Goodwill Ambassador Priyanka Chopra Jonas interacts with children while visiting the Education and Development Hub in Warsaw, Poland.

ВАРШАВА, 3 серпня 2022 р. – Цього тижня посол доброї волі ЮНІСЕФ Пріянка Чопра Джонас відвідала Польщу, щоб зустрітися з сім’ями та дітьми, які залишили Україну через війну.

Чопра Джонас відвідала простір «Блакитна точка» у найбільшому в країні Центрі розміщення біженців у Варшаві, де зустрілась із матерями та дітьми з України, які зараз перебувають тут.

«Усі діти, яких я зустріла, дуже хочуть повернутися додому, — сказала Чопра Джонас.  — Часто про невидимі рани війни говорять найменше, але вони є найбільш руйнівними для дитини. Було неймовірно зворушливо швидку реакцію ЮНІСЕФ та їхню роботу в партнерстві з польським народом і урядом, щоб забезпечити дітям та їхнім сім’ям відчуття безпеки, поновити навчання, захистити їхні права та підтримати психічне здоров’я. Усі діти у світі мають право на таку допомогу, незалежно від того, хто вони і звідки».

Протягом двох днів Чопра Джонас ознайомилася з кількома програмами нового офісу реагування ЮНІСЕФ у Польщі, створеного після початку війни в Україні. Вона відвідала Освітній центр, діючий за підтримки ЮНІСЕФ, який у партнерстві з муніципалітетом Варшави допомагає українським дітям поновити навчання, відвідувати мовні курси, опановувати навички спілкування та брати участь в інших заходах перед початком нового навчального року. У центрі раннього розвитку дітей Spynka, який надає підтримку та забезпечує догляд за дітьми українських біженців, Чопра Джонас зустрілася з молодшими дітьми та їхніми матерями, від яких безпосередньо почула про складнощі, з якими стикаються сім’ї.

Майже дві третини дітей з України є переміщеними або всередині країни, або в сусідніх країнах. Найбільше їх у Польщі. Понад 90 відсотків біженців – жінки та діти.

«Це криза жінок і дітей, — сказала Чопра Джонас. — Я зустріла жінок, які глибоко зворушили і надихнули мене. Вони не лише матері, яким довелося тікати від війни, залишивши своїх чоловіків і коханих, вони тепер — єдині, хто доглядає за дітьми. Вони психологи, які допомагають дітям пережити кошмари війни. Вони вчителі. Волонтери в “Блакитних точках”. Вони забувають про власні травми заради того, щоб ростити і захищати дітей».

Нарешті, у літньому таборі, організованому організацією-партнером ЮНІСЕФ, Чопра Джонас приєдналася до дітей 5-16 років і мала змогу побачити, як вони навчаються, відвідують уроки польської мови, беруть участь у освітніх іграх, заходах з розвитку навичок, а також спортивних заходах просто неба.

«Багато дітей, які втекли від війни в Україні, залишили позаду все, — говорить Рашед Мустафа, регіональний координатор ЮНІСЕФ у Польщі, відповідальний за реагування на надзвичайні ситуації. — Свої домівки, своїх друзів, навіть своїх домашніх улюбленців та улюблені іграшки. Наша місія у Польщі полягає в тому, щоб захистити їх, забезпечити доступ до освіти та підтримати психічне здоров’я. Лише за 21 тиждень ми створили потужні програми та партнерства в сферах освіти, охорони здоров’я, захисту, психічного здоров’я, раннього розвитку дітей та залучення молоді. Ми дуже вдячні Пріянці Чопра Джонас, як першому послу доброї волі ЮНІСЕФ, яка відвідала нас, освітлюючи цю вкрай важливу роботу. Оскільки з наближенням холодних місяців очікується збільшення кількості біженців, ми посилюємо нашу допомогу та зміцнюємо партнерство з центральними та місцевими органами влади та партнерами з громадянського суспільства, щоб продовжувати підтримувати найбільш уразливих дітей».

Доступ до освіти є важливою складовою діяльності ЮНІСЕФ в Україні та в регіоні, оскільки війна та її руйнівні наслідки для системи освіти мають великий негативний вплив на життя та майбутнє 5,7 мільйонів дітей шкільного віку. Для приблизно 2,2 мільйонів українських дітей, які знайшли притулок у сусідніх країнах, важлива кожна можливість продовжити освіту. ЮНІСЕФ підтримує різноманітні шляхи здобуття освіти, у тому числі в школах, шляхом дистанційного навчання та за допомогою курсів надолуження або вивчення мови, щоб допомогти дітям наздогнати пропущене та інтегруватися в національні системи освіти приймаючих країн.

З метою підтримати всіх українських учнів-біженців в інтеграції в місцеві шкільні системи напередодні нового навчального року, ЮНІСЕФ закликає:

 

  • Уряди приймаючих країн, гуманітарним організаціям і донорам продовжувати підтримку програм корекції та надолуження, в тому числі напередодні нового навчального року.
  • Донорів підтримувати уряди приймаючих країн у розширенні програм з підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, заходів з організації дозвілля, у тому числі через школи.
  • Уряди приймаючих країн забезпечити українським дітям та їхнім родинам, а також українським вчителям-біженцям доступ до мовної та культурної підтримки; продовжувати надавати пріоритет якнайшвидшій інтеграції дітей у системи освіти за допомоги кваліфікованих учителів.
  • Уряди приймаючої країни забезпечити для вчителів тренінги з підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, інклюзивної освіти та запобігання булінгу/насильству в класі для опанування навичок підтримки новоінтегрованих українських учнів у класах.
  • Уряди приймаючих країн підтримувати інтеграцію українських вчителів у національні системи освіти в якості вчителів, асистентів учителів або культурних посередників для сприяння інтеграції українських дітей.

 

#####

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Мультимедійний контент

1 серпня 2022 року під час візиту до Блакитної точки у Центрі розміщення біженців у Варшаві, Польща, Посол доброї волі ЮНІСЕФ Пріянка Чопра Джонас стоїть разом із співробітниками Блакитної точки під час зустрічі з дітьми та матерями, які проживають у центрі.

Примітки для редакторів:

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.