ЮНІСЕФ продовжує партнерство з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні

19 Травень 2022
Медсестра тримає вакцину від COVID-19 у руках, що вкриті гумовими рукавичками
UNICEF/2021
Медсестра тримає вакцину від COVID-19 у руках, що вкриті блакитними гумовими рукавичками.

Київ, 19 травня 2022 року. ЮНІСЕФ оголошує про продовження партнерства із Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (Глобальний фонд) для забезпечення життєво важливих медикаментів та медичних послуг в Україні через надання гранту з Надзвичайного фонду.

Продовженням цієї співпраці ЮНІСЕФ виявляє широку та посилену підтримку українського уряду та народу України перед руйнівним впливом війни на здоров’я, безпеку та добробут населення. Напади на цивільних мешканців та об’єкти, такі як лікарні, поліклініки, школи та житлові будинки, призвели до загибелі та поранень десятків тисяч осіб, змусили мільйони людей тікати, серйозно порушили надання та доступ до послуг у сфері охорони фізичного та психічного здоров’я, освіти, а також до забезпечення продовольством та харчуванням.

Як це завжди буває в конфліктах, у найбільш хиткому становищі опиняються найуразливіші люди, зокрема ті, хто залежить від стабільного постачання ліків для підтримки здоров’я та життя. ЮНІСЕФ має намір зберегти та розширити свою роботу для протистояння жорстоким та невибірковим посяганням на цих людей шляхом підтримки системи охорони здоров’я, щоб вона продовжувала забезпечувати необхідні для осіб із хронічними захворюваннями ліки та послуги. Зокрема, йдеться про людей по всій Україні, які живуть із ВІЛ та/або туберкульозом (ТБ) – двома потенційно смертельними інфекціями, у боротьбі з якими Глобальний фонд та ЮНІСЕФ протягом багатьох років підтримують уряд та його партнерів із громадянського суспільства.

Для Глобального фонду ЮНІСЕФ є головним попередньо затвердженим отримувачем коштів із Надзвичайного фонду, організація має глибокий і ґрунтовний досвід у галузі матеріально-технічного забезпечення, необхідного для виявлення та усунення прогалин у наданні послуг. З продовженням гранту ЮНІСЕФ готовий докласти всіх зусиль та використати всі свої можливості для доставки життєво важливих антиретровірусних препаратів (АРВ-препаратів), протитуберкульозних ліків та інших необхідних товарів для допомоги населенню України в галузі ВІЛ та ТБ. Ці зусилля доповнять інші заходи, які ЮНІСЕФ безпосередньо чи опосередковано підтримує в Україні для пом’якшення важких соціальних та економічних наслідків війни.

ЮНІСЕФ буде забезпечувати підтримку та товари в рамках гранту у тісній співпраці з іншими партнерами, зокрема з Надзвичайним планом Президента США для надання допомоги у зв’язку зі СНІДом (PEPFAR) та місцевими організаціями громадянського суспільства, які вже давно відіграють центральну роль у виявленні, охопленні та підтримці людей, які живуть із ВІЛ та туберкульозом по всій країні. Наскільки це можливо, ЮНІСЕФ керуватиметься прикладами героїчних зусиль тисяч людей, які працюють для допомоги цим категоріям населення від початку війни. Зокрема наше завдання – це швидке, ефективне та гнучке реагування на запити партнерів по всій країні, особливо трьох основних реципієнтів Глобального фонду, про надання медикаментів, а також послуг для запобігання їх нестачі.

На додачу до цього, ЮНІСЕФ надає підтримку програмам для боротьби з ВІЛ і ТБ та людям, які на них покладаються, у сусідніх країнах, на які не поширюється фінансування надзвичайного гранту Глобального фонду. Війна суттєво вплинула на сектор охорони здоров’я та соціальних послуг у багатьох із цих країн через великий потік біженців із України та економічний тиск, спричинений невизначеністю щодо цін на енергоносії та продовольство і доступу до них. У цих країнах, як і в Україні, ЮНІСЕФ використовує свої багатосекторальні можливості для забезпечення безперервності послуг, приділяючи першочергову увагу потребам найбільш уразливих та маргіналізованих верств населення.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.