ЮНІСЕФ разом зі Львівським центром «Джерело» допомагатимуть внутрішньо переміщеним дітям з інвалідністю та їхнім сім’ям

19 Травень 2022
Image
ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом зі Львівським центром реабілітації «Джерело» запускають проєкт екстреного реагування на потреби внутрішньо переміщених дітей з інвалідністю, дітей з особливими освітніми потребами та їхніх сімей, які постраждали від збройного конфлікту в Україні.

Проєкт функціонуватиме в межах «СПІЛЬНО» програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоби надати мультисекторальну допомогу сім’ям із дітьми.

Задача проєкту - виявити дітей з інвалідністю та труднощами розвитку, які були змушені переїхати із рідних міст та потребують допомоги, а також допомогти приймаючим громадам організувати для них надання якісних послуг. Спеціалісти проєкту оцінять потреби дітей та їхніх сімей, нададуть психологічну підтримку, соціальний супровід та інформацію про доступні в громаді ресурси відповідно визначених потреб; організують спеціалізовані послуги як от консультації команди фахівців щодо виявлених труднощів у розвитку, підбір критично важливого адаптаційного обладнання та допоміжних засобів, супроводу для отримання соціальних послуг в громаді, інклюзивної освіти,   надання непродовольчих товарів відповідно до потреб дитини тощо. У віддалені місця перебування внутрішньо переміщених дітей заплановані виїзди фахівців.  Окрім того, спеціалісти розроблятимуть та поширюватимуть важливі матеріали щодо розвитку безбар’єрності та підтримки дітей з інвалідністю у приймаючих громадах, навчатимуть соціальних працівників та інших професіоналів громад практичним аспектам допомоги дітям з порушеннями розвитку.

Проєкт буде діяти в 7 областях України - Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій.

  Image
  ЮНІСЕФ
  Image
  ЮНІСЕФ

  Батьки чи опікуни дітей з інвалідністю з категорії ВПО, які проживають у цих областях, включно із переміщеними в інтернатні заклади, вже зараз можуть звернутися до партнерів проєкту у відповідній області, щоб дізнатися більше про можливості проєкту. Нижче перелік адрес, куди можна звернутися по допомогу:

  1. Центр Джерело, м. Львів,  пр.Червоної Калини 86а (Львівська область),
  2. Медико-соціальний реабілітаційний центр  «Дорога життя», м.Ужгород, вул. Нахімова, 8 (Закарпатська область)
  3. Єдиний центр надання реабілітаційних та соціальних послуг, м. Коломия, вул. Ярослава Пстрака, 2 В (Івано-Франківська область)
  4. Буковинський центр комплексної реабілітації для  дітей з інвалідністю «Особлива дитина», м.Чернівці, бульвар Героїв Крут, 13 (Чернівецька область)
  5. Тернопільський обласний центр реабілітації та розвитку дитини, м.Тернопіль, вул. Академіка Андрія Сахарова, 2 (Тернопільська область)
  6. Центр відновного лікування для дітей з органічним ураженням центральної нервової системи та порушенням функції опорно-рухового апарату (в структурі  Комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня»), м. Рівне, вул. Київська 60 та Благодійна організація «Фонд «Крила віри», м. Рівне, вул. Крушельницької, 71 (Рівненська область)
  7. Управління соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Луцької міської ради, м. Луцьк, пр. Соборності, 18 (Волинська область)
  Image
  ЮНІСЕФ
  Image
  ЮНІСЕФ

  Контакти для медіа

  Ольга Пришко
  Спеціалістка з комунікацій
  ЮНІСЕФ в Україні
  Електронна пошта: opryshko@unicef.org

  Про ЮНІСЕФ

  ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

  Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.