ЮНІСЕФ розробив урок з медіаграмотності та влаштовує розіграш призів для вчителів

27 Квітень 2021
image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО “Смарт освіта” розробили урок з медіаграмотності для учнів 7-11 класів. Урок створений на основі навчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають та спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію. Вчителі, які скористаються розробкою, отримають сертифікат та шанс виграти подарунки від ЮНІСЕФ. Для участі в розіграші необхідно  провести урок та до 20 травня заповнити анкету за посиланням. Сертифікати будуть відправлені всім, хто виконав умови, після 25 травня 2021 року. 

>Завантажуйте матеріали для проведення уроку

Урок можна проводити як цілісне заняття в онлайн чи офлайн форматі, або ж використовувати окремі вправи з розробки під час проведення уроків з різних дисциплін, які вимагають навичок медіаграмотності, наприклад, історія, правознавство, біологія, тощо.

Урок спрямований на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам. За даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію. При цьому молоді люди багато часу проводять в Інтернеті та щодня споживають значні обсяги контенту. 

Важлива частина заняття - це робота з навчальними відео. Шість серій дають відповіді на питання про те, звідки беруться фейки, що таке конспірологічні теорії, чому не завжди варто довіряти блогерам, які слова-маркери мають насторожити у публікаціях та які методи допоможуть перевірити справжність фотографії чи відео. Головні герої відео - українські зірки - Джеррі Хейл, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Аліна Паш, Костя Клепка та Даша Квіткова. Ведучим освітнього серіалу став Нікіта Добринін.  Серіал допомагали створювати експерти ключових факт-чекінгових організацій України. Урок розробила Марина Дашко, вчителька-методистка, авторка навчальних матеріалів з медіаграмотності.

Проект створений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та ING Bank. 

 

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.