ЮНІСЕФ надав Україні вакцини проти туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту B і ХІБ-інфекції

21 Грудень 2022
Maryana Dzuba, 9, receives her first dose of MMR vaccine on 21 February 2019 in the medical centre of the Lapaivka village school, Lviv region, Ukraine, as part of a three-week long catch-up vaccination campaign to increase MMR coverage among school aged children in the region. Photo: Yurko Dyachyshyn
UNICEF/UN0284080/ Dyachyshyn
Maryana Dzuba, 9, receives her first dose of MMR vaccine on 21 February 2019 in the medical centre of the Lapaivka village school, Lviv region, Ukraine, as part of a three-week long catch-up vaccination campaign to increase MMR coverage among school aged children in the region. Photo: Yurko Dyachyshyn

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 190 тисяч доз вакцини БЦЖ проти туберкульозу, а також 60 тисяч доз комбінованої вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (ХІБ) (з цільноклітинним кашлюковим компонентом). 

Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу. 

«Попри війну вакцинація дітей за Національним календарем щеплень продовжується» - зазначив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. «Ми дякуємо партнерам за їхню допомогу в цей складний час. Туберкульоз особливо небезпечний для немовлят, а пʼятикомпонентні вакцини надзвичайно актуальні в умовах можливих перебоїв з поставками. Завдяки цим вакцинам за один візит до лікаря дитина отримує захист одразу від пʼяти хвороб».

«ЮНІСЕФ продовжує підтримувати дітей в Україні, у тому числі закуповуючи і доставляючи вакцини, що входять до Національного календаря щеплень», - сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.Під час війни вакцинація не просто не втратила актуальності, навпаки – захист від інфекцій став ще більш нагальним. Якщо у вашому населеному пункті є доступ до послуг з вакцинації – скористайтеся цим, не відкладайте щеплення на потім, особливо, якщо пропустили якісь дози за календарем. У час, коли небезпека чатує повсюдно, захистіть дитину принаймні від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією», сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Україна наразі отримує вакцини, закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів. Цього року ЮНІСЕФ уже доставив вакцини проти поліомієліту, кору-краснухи-паротиту, дифтерії-правця, гепатиту В, сказу. Нагадаємо, що вакцини, які відносяться до Національного календаря щеплень, доступні для населення безоплатно. 

ЮНІСЕФ разом із партнерами продовжують підтримувати Україну в реагуванні на надзвичайну гуманітарну ситуацію, спричинену війною: надавати лікарські засоби та медичне обладнання, навчати медичний персонал, ремонтувати бомбосховища в українських лікарнях, надавати психологічну, консультаційну та матеріальну допомогу сім’ям із дітьми, проводити навчальні та інші заходи для дітей, їхніх батьків, соціальних працівників та освітян та багато іншого.

Контакти для медіа

Деміен Ранс
Керівник відділу комунікацій та адвокації
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: drance@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.