Станції швидкої допомоги отримають 55 генераторів від ЮНІСЕФ

23 Лютий 2023
image
UNICEF

Київ, 23 лютого, 2023 —Щоб діти та їхні батьки мали змогу отримати екстрену медичну допомогу попри перебої з електропостачанням, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) надасть 55 електрогенераторів для медичних установ. Ці прилади допоможуть у роботі центрів екстреної допомоги та медицини катастроф у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Черкаській та Чернігівській областях, які обробляють близько 90 000 викликів на місяць. 

«Ми маємо бути впевнені, що діти попри все гарантовано отримають доступ до критично важливих медичних послуг. Під час військових дій карети швидкої допомоги викликають ще частіше. Ми не можемо залишити дітей без своєчасної медичної допомоги через відключення електроенергії. Генератори зберігають час і життя, дозволяючи швидко відправляти бригаду медиків на виклик. Наша мета — надати всі необхідні ресурси, щоб забезпечити дітям доступ до необхідної медичної допомоги», — говорить заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Дуґлас Хаґеман. 

image
UNICEF

Робота диспетчерських служб у центрах екстреної допомоги та медицини катастроф залежить від джерела живлення. Своєчасна комунікація та координація між центрами та бригадами швидкої допомоги вкрай важливі для організації надання екстреної медичної допомоги. 

«Майже з першого дня війни ми разом із міжнародними партнерами працюємо над тим, щоб наші заклади були забезпечені автономними джерелами живлення. Для “екстренки” кожен такий генератор — це можливість не припиняти надання екстреної медичної допомоги кожному, хто її потребує, за будь яких умов», — зазначила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров'я України.   

Генератори були надані завдяки щедрим внескам і довготривалій підтримці населення України з боку Європейського Союзу, Республіки Корея, а також Бюро гуманітарної допомоги USAID. Цього року ЮНІСЕФ надасть медичним закладам близько 300 генераторів у межах ініціатив Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, ЄС, Республіки Корея, Іспанії, Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID. 

image
UNICEF

Довідка 

  • У період із лютого по грудень 2022 року ЮНІСЕФ доставив 78 генераторів до медичних закладів по всій Україні у межах плану підготовки до зими.   

  • Починаючи з лютого до кінця 2022 року ЮНІСЕФ забезпечив підтримку для 1005 медичних закладів, зокрема 312 пологових будинків (перинатальних центрів) у 24 регіонах України. Загальна сума закупленої гуманітарної допомоги перевищила 35,8 млн доларів США. Вона включає майже 30 000 медичних наборів (набори для швидкої допомоги, акушерські аптечки та аптечки першої допомоги, а також набори для допомоги при гострій водянистій діареї), понад 2200 одиниць медичного обладнання (апарати ШВЛ, наркозні апарати, стерилізатори, дефібрилятори, ультразвукові сканери, інкубатори, монітори пацієнта, кисневі концентратори та ЕКГ), а також 420 обігрівачів для новонароджених. 

  • Щоб збільшити доступ дітей і їхніх родин до медичного обслуговування, ЮНІСЕФ у 2022 році доставив 15 автомобілів швидкої допомоги у вісім областей України. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.