ЮНІСЕФ доставив в Україну понад 650 тисяч доз вакцин проти поліомієліту

07 Квітень 2023
Image
UNICEF

Київ, 6 квітня 2023 року. ЮНІСЕФ доставив в Україну 543 000 доз пероральної поліомієлітної та 110 160 доз інактивованої поліомієлітної вакцин у межах Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (ГІЛП). Це чергова поставка від ЮНІСЕФ з початку спалаху захворювання, зафіксованого у країні наприкінці 2021 року, що покликана убезпечити дітей від цієї смертельно небезпечної інфекції.

«ЮНІСЕФ зобовʼязується допомагати зміцнювати спроможність української системи охорони здоровʼя, зокрема послуги з імунізації, особливо зараз, коли країна переживає важкі часи. Розв’язання проблеми стрімкого поширення поліомієліту не можна відкласти на потім — вона потребує якнайшвидшого реагування. Ця хвороба невиліковна, але її можна ефективно попередити за допомогою вакцинації. Якщо ваша дитина пропустила щеплення від поліомієліту, будь ласка, подбайте про те, щоб зробити його якомога швидше», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Поліомієліт — дуже заразне захворювання. Його спричиняє вірус, який вражає нервову систему й може призвести до паралічу або навіть смерті. При цьому інфікована людина може залишитися паралізованою на все життя — хвороба нерідко супроводжується інвалідністю.

Image
UNICEF

«Вакцинація проти поліомієліту критично важлива, особливо з огляду на те, що у країні триває війна. Люди масово переміщуються, тому пропускають рутинні вакцинації за календарем щеплень і вчасно не отримують медичну допомогу. Через що суттєво погіршується здатність протистояти спалаху хвороби серед дітей і дорослих. Наше завдання — забезпечити продовження вакцинальної кампанії, яку Міністерство охорони здоров'я України розпочало в лютому 2022 року», — підкреслив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України.

На поліомієліт можуть захворіти всі невакциновані люди — як дорослі, так і діти. Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, діти мають отримати шість доз вакцини проти поліомієліту — у 2, 4, 6, 18 місяців, далі у 6 і 14 років.

ЮНІСЕФ постачає вакцини в Україну з дотриманням усіх правил безпеки, гарантуючи зберігання вакцини за відповідних температур під час доставки.

Примітки для редакторів 

У 2022 році для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ закупив понад 2 мільйони доз вакцин на запит Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я. Це, зокрема, інактивована поліомієлітна вакцина, оральна поліомієлітна вакцина, вакцини для профілактики гепатиту В, правця-дифтерії, дифтерії-правця, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ-вакцина для профілактики туберкульозу, п'ятивалентна вакцина, вакцина проти сказу. На додачу до цього ЮНІСЕФ посилив національну систему холодового ланцюга на всіх рівнях — від національних і регіональних складів до пунктів вакцинації.

  • Для забезпечення якісного зберігання вакцин у пунктах щеплення було закуплено майже 5200 холодильників та морозильних камер, які наразі встановлюються. 
  • Щоб полегшити доступ до вакцин у постраждалих від війни регіонах, ЮНІСЕФ придбав 30 фургонів-рефрижераторів для перевезення вакцин із центральних складів в обласні центри, а звідти — до пунктів щеплення. 
  • По всій Україні були розподілені портативні холодильні камери для зберігання та транспортування вакцин — їх отримали понад 2500 пунктів вакцинації та 800 мобільних бригад.
  • Щоб забезпечити процес вакцинації, у 2023 році ЮНІСЕФ уже поставив 3,5 млн шприців. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.