ЮНІСЕФ доставив в Україну 340 тисяч доз оральної вакцини проти поліомієліту

30 Січень 2024
Малюка оглядає лікар
UNICEF

КИЇВ, 30 січня 2024 р. — Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) доставив 340 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) для підтримки Національної програми імунізації України, щоб забезпечити захист від цієї небезпечної хвороби для дітей по всій країні.

«Украй важливо захистити дітей в Україні від хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — сказала заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса. — Здоров’я дітей в Україні, як і будь-де, має найвищу цінність. Закликаємо батьків захистити свої сім’ї. Якщо ви прийшли вакцинувати дитину від поліо, важливо також зробити усі інші щеплення відповідно до календаря. А якщо пропустили вакцинацію за графіком – дуже важливо надолужити пропущене щеплення».

Поліомієліт — небезпечне інфекційне захворювання, яке може серйозно вражати нервову систему, призвести до паралічу або смерті. Нерідко параліч залишається на все життя, і чимало людей, які перехворіли на поліомієліт, ризикують отримати інвалідність через цю хворобу. Поліовірус найчастіше поширюється через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може будь-яка невакцинована людина, а найбільш уразливими до цього вірусу є діти у віці до 5 років. 

Ліків проти поліомієліту не існує, проте цю небезпечну хворобу можна попередити, зробивши необхідну кількість щеплень за календарем вакцинації.

“За підсумками 2023 року рівень охоплення щепленнями проти поліо у різних вікових групах перевищив 80%, однак за рекомендаціями ВООЗ показник який свідчить про захищеність населення від вакцинокерованих інфекцій завдяки щепленням має складати 95%. Попри повномасштабну війну МОЗ за співпраці з міжнародними партнерами забезпечує безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області, щоб новонароджені могли отримати всі обовʼязкові щеплення у пологовому, діти та дорослі – зробити їх у сімейного лікаря чи пункті вакцинації. Повний курс вакцинації дозволяє сформувати імунітет на все життя. Тому важливо перевірити вакцинальний статус та в разі якщо пропустили щеплення звернутись до лікаря та надолужити їх”, – зазначив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У 2023 році ЮНІСЕФ доставив 783 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) та майже 424 000 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ) для захисту здоров’я українських дітей. Разом із партнерами ЮНІСЕФ продовжує підтримувати Національну програму імунізації в Україні, щоб забезпечити вакцинацію дітей проти поліомієліту та інших хвороб, яким можна запобігти за допомогою щеплень.

Окрім того, аби забезпечити ефективне зберігання вакцин згідно з найвищими світовими стандартами, ЮНІСЕФ у партнерстві з МОЗ і за підтримки донорів здійснив масштабне оновлення холодильного обладнання у медичних закладах по всій країні. Ця ініціатива включає допомогу, надану USAID закладам охорони здоров'я на місцевому рівні, які отримали 1 400 холодильників та 13 300 контейнерів для транспортування вакцин, оснащених реєстраторами для моніторингу температури. Важливо, що тепер існує можливість дистанційного моніторингу температури на холодильному обладнанні, що є важливою умовою ефективного зберігання вакцин.

Довідка

ЮНІСЕФ співпрацює зі Світовим банком, альянсом GAVI та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) задля покращення інфраструктури холодового ланцюга в Україні. Вже закуплено й доставлено майже 5200 холодильників та морозильних камер, які забезпечать ефективне зберігання вакцин у пунктах вакцинації. ЮНІСЕФ за власні кошти та кошти USAID також закупив 36 автомобілі для транспортування вакцин із обласних центрів у пункти вакцинації. 

У 2022-2023 рр. ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров'я України закупив майже 2,9 мільйона доз вакцин (проти поліомієліту, гепатиту В, дифтерії-правця для дітей та дорослих, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ для профілактики туберкульозу, п'ятивалентну вакцину, вакцину проти сказу). Також у 2023 році ЮНІСЕФ доставив майже 6,2 мільйона шприців для  вакцинації.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.