ЮНІСЕФ доставив майже 240 000 доз життєво важливих вакцин для дітей в Україні

26 Жовтень 2023
Image
UNICEF

КИЇВ, 26 жовтня 2023 р. — Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив нову партію критично важливих вакцин для підтримки Національної програми імунізації в Україні та захисту дітей по всій країні від небезпечних захворювань, як-от поліомієліт та дифтерія. Як надійний партнер Міністерства охорони здоров'я України, ЮНІСЕФ закупив і доставив додаткові 156 960 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ), 50 000 доз вакцини проти гемофільної інфекції типу b (Hib) та 32 000 доз вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку (АКДП). 

Закупівлю та доставку вакцин Hib та АКДП здійснено завдяки фінансовій підтримці Уряду Японії. 

«Діти мають право бути здоровими та захищеними від захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Критично важливо забезпечити безперебійне постачання вакцин для  імунізації за календарем щеплень в Україні, попри численні виклики, спричинені воєнними реаліями, — сказав Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — ЮНІСЕФ підтримує програму імунізації, надаючи вакцини для захисту дітей. Ми закликаємо батьків та опікунів перевірити графік щеплень своїх дітей та переконатися, що вони захищені». 

Вакцини, доставлені ЮНІСЕФ, здатні забезпечити ефективний захист від низки захворювань: 

  • Поліомієліт — небезпечне захворювання, яке вражає нервову систему і може призвести до паралічу або смерті. Наслідки паралічу можуть залишитися на все життя, а багато хворих на поліомієліт мають ризик отримати інвалідність. Єдиний ефективний спосіб запобігти цій хворобі — вакцинація. Захист послаблюється, якщо якісь дози вакцини не були введені, у такому разі необхідно надолужити пропущене щеплення.  Попри те, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) нещодавно оголосила про завершення спалаху поліо в Україні, що розпочався у 2021 році, поліомієліт залишається загрозою в усьому світі, і  вакцинація має продовжуватися згідно з календарем щеплень. 
  • Гемофільна інфекція може спричинити серйозні ускладнення. Гемофільна паличка типу b — це тип бактерій, здатних викликати небезпечні для життя захворювання. Найбільший ризик ця хвороба становить для немовлят і дітей, перебіг захворювання у них може бути важким. Навіть при успішному лікуванні можуть спостерігатися довготривалі наслідки, такі як втрата слуху, судоми, втрата кінцівок. Вакцинація — найкращий спосіб запобігти  Hib-інфекції. 
  • Кашлюк, дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Комбінована вакцина АКДП забезпечує ефективний захист одразу від трьох небезпечних інфекцій. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки, внаслідок чого кожен п'ятий пацієнт помирає. Правець може вражати невакцинованих людей через контакт із брудом, що містить спори правця, якщо вони потрапляють у порізи або рани. Він вражає нервову систему і викликає судоми, рівень смертності сягає 70%.  Кашлюк дуже заразний,  вражає легені і викликає швидкий, сильний і неконтрольований кашель, що іноді призводить до повної втрати повітря з легенів. У немовлят це може призвести до небезпечних для життя затримок дихання (апное).  

# # # # #

Примітки для редакторів

У 2022 та 2023 роках для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров'я України закупив понад 2,89 мільйона доз вакцин (проти поліомієліту, гепатиту В, дифтерії-правця для дітей та дорослих, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ для профілактики туберкульозу, п'ятивалентну вакцину, вакцину проти сказу).

Окрім того, ЮНІСЕФ посилює національну систему холодового ланцюга на всіх рівнях — від національних та регіональних складів до пунктів вакцинації.  

  • ЮНІСЕФ у межах ініціативи COVAX придбав 26 холодильних камер для встановлення на національному та обласному рівнях для зміцнення ланцюга імунізації. 

  • Для забезпечення якісного зберігання вакцин у пунктах щеплення за кошти Світового банку було закуплено майже 5200 холодильників та морозильних камер, які наразі встановлюються.  

  • Щоб уможливити доступ до вакцин, зокрема у постраждалих від війни регіонах, ЮНІСЕФ за власні кошти і кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) придбав 36 фургонів-рефрижераторів для перевезення вакцин із центральних складів в обласні центри, а звідти — до пунктів щеплення.  

  • Крім того, по всій Україні були розподілені закуплені термосумки та термоконтейнери для зберігання та транспортування вакцин — їх отримали понад 2500 пунктів вакцинації та 800 мобільних бригад. 

Також у 2023 році ЮНІСЕФ вже доставив майже 6,2 мільйона шприців для забезпечення процесу вакцинації. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.