ЮНІСЕФ доставив майже 29 тисяч ноутбуків для українських школярів

17 Листопад 2023
Image
UNICEF

У листопаді ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України надав майже 29 тисяч ноутбуків, щоб учні середнього та старшого шкільного віку з 10 областей отримали доступ до освіти. 

«Кожна дитина має право на освіту. Так ЮНІСЕФ сприяє навчанню дітей в Україні, для яких доступ до формальної онлайн-освіти ускладнений через закриття шкіл в умовах війни. Ми наголошуємо на важливості продовження навчання у будь-якому форматі для попередження подальших освітніх втрат», — зазначив Мунір Маммадзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Обладнання було закуплене та доставлене за підтримки Європейського Союзу, урядів Республіки Корея та Японії, а також від національних комітетів ЮНІСЕФ та у межах ініціативи «Технології для біженців» від Breakthrough Prize Foundation.

Нові пристрої в тимчасове користування  отримають діти переселенці, діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених сімей або позбавлені батьківського піклування та діти з інших вразливих категорій.  

Image

«Там, де очне навчання нині неможливе, через близькість до фронту чи відсутність у школі укриття, наше завдання – забезпечити дітей девайсами для навчання. Гаджет для них – це і про доступ до освіти, і про спілкування з однолітками, і про можливість отримувати підтримку від вчителів. І я вдячний нашим партнерам за всю надану українським дітям допомогу. Це однозначно інвестиція у стале майбутнє», – зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.  

Ноутбуки отримають школярі у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Чернігівській, Харківській та Херсонській областях. У співпраці з місцевими органами управління освітою ноутбуки будуть розподілені серед навчальних закладів, які надаватимуть їх у тимчасове користування учням. 

Нагадаємо, що доставлені навесні 20 тисяч пристроїв, закуплені ЮНІСЕФ за кошти Європейського Союзу та Республіки Корея, вже використовуються. Це 10 тисяч планшетів для учнів молодшої школи та 10 тисяч ноутбуків для дітей середнього та старшого шкільного віку. У наступні 3 місяці ще майже 40 тисяч пристроїв буде доставлено до прифронтових регіонів відповідно до пріоритетів, визначених Міністерством освіти і науки.

ЮНІСЕФ підтримує уряд України в забезпеченні доступу до освіти для всіх школярів. Щоб діти, які не мають доступу до очного навчання, змогли продовжити навчання, ЮНІСЕФ сприяє розвитку та наповнює платформу «Всеукраїнська школа онлайн», ознайомлює вчителів з сучасними педагогічними стратегіями та технологіями проведення уроків у дистанційному та змішаному форматі. Також, організація забезпечує вчителів і учнів необхідним обладнанням та створює цифрові освітні центри по всій країні. Ця поставка ноутбуків є частиною ініціативи ЮНІСЕФ з гарантування безперервної освіти в Україні.

Image
UNICEF

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.