ЮНІСЕФ доставив близько 157 тисяч доз інактивованої вакцини проти поліомієліту
- Доступно:
- Українська
- English
КИЇВ, 15 червня 2023 року. Сьогодні ЮНІСЕФ доставив 156 960 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) на підтримку Національної програми імунізації в Україні, покликаної захистити дітей по всій країні від смертельно небезпечної хвороби.
«Через війну та масове переміщення багато людей пропустили планові щеплення та часто не мають доступу до медичних послуг. Саме тому вкрай важливо надолужити усі пропущені вакцинації», — наголосив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Поліомієліт — дуже серйозне захворювання, яке становить реальну загрозу для життя дитини та може призвести до паралічу або смерті. Нерідко параліч залишається на все життя, і люди, які перехворіли на поліомієліт, ризикують отримати інвалідність.
Хоча ще не знайдено ліків проти поліомієліту, небезпечну хворобу можна попередити завдяки вакцинації. 6 доз вакцини проти поліомієліту — у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років — забезпечують захист на все життя. Проте коли планові щеплення пропускаються цей захист суттєво знижується, тому дуже важливо їх надолужити.
“Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту – це вакцинація. В рамках співпраці МОЗ з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) ми системно забезпечуємо пункти щеплення по країні необхідною вакциною, – заявив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Україна належним чином відреагувала на спалах поліомієліту наприкінці 2021 року і попри виклики воєнного часу забезпечила необхідний контроль з контролю за поліомієлітом та заходи з вакцинації (в рамках Плану заходів з реагування на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу тип 2). Але загроза поширення поліомієліту залишається і навіть посилилася через війну, оскільки ще щонайменше 144 тисячі щеплень не вдалось зробити в рамках кампанії форсованої імунізації з вакцинації дітей від поліомієліту ІПВ. Тому важливо забезпечити послугу з вакцинації всіх дітей, які її потребують”.
У квітні цього року ЮНІСЕФ доставив 543 тисячі доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) та 110 160 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ) для убезпечення українських дітей. Разом із партнерами ЮНІСЕФ продовжуватиме підтримувати Україну у вакцинації дітей проти поліомієліту та інших хвороб, яких можна уникнути завдяки щепленням.
«Ми закликаємо батьків поставити на перший план захист своїх дітей від поліовірусу за допомогою вакцинації, оскільки це найнадійніший захист від інфекції. Наш заклик особливо актуальний на тлі війни, яка продовжується в Україні, — зазначив Представник ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт. — Попри складні обставини, система охорони здоров'я продовжує функціонувати, а Міністерство охорони здоров'я та його партнери невтомно працюють над забезпеченням доступу до основних послуг, ліків, у тому числі вакцин, задля збереження добробуту громад та кожного окремого громадянина».
ЮНІСЕФ доставляє поліомієлітну вакцину у межах Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (ГІЛП).
#####
Примітки для редакторів
У 2022 році для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ закупив понад 2 мільйони доз вакцин на запит Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я. Це, зокрема, інактивована поліомієлітна вакцина, оральна поліомієлітна вакцина, вакцини для профілактики гепатиту В, правця-дифтерії, дифтерії-правця, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ-вакцина для профілактики туберкульозу, п'ятивалентна вакцина, вакцина проти сказу.
У 2023 році в Україну вже доставлено понад 650 тисяч доз вакцини проти поліомієліту та 35 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК).
Окрім того, ЮНІСЕФ посилює національну систему холодового ланцюга на всіх рівнях — від національних та регіональних складів до пунктів вакцинації.
- ЮНІСЕФ у межах ініціативи COVAX придбав 26 холодильних камер для встановлення на національному та обласному рівнях для зміцнення ланцюга імунізації.
- Для забезпечення якісного зберігання вакцин у пунктах щеплення за кошти Світового банку було закуплено майже 5200 холодильників та морозильних камер, які наразі встановлюються.
- ЮНІСЕФ за власні кошти і кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) придбав 36 фургонів-рефрижераторів для перевезення вакцин із центральних складів в обласні центри, а звідти — до пунктів щеплення.
- Крім того, по всій Україні були розподілені закуплені термосумки та термоконтейнери для зберігання та транспортування вакцин — їх отримали понад 2500 пунктів вакцинації та 800 мобільних бригад.
Також у 2023 році ЮНІСЕФ вже доставив майже 6,2 мільйона шприців для підтримки процесу вакцинації.
Контакти для медіа
Про ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Facebook, Instagram , Twitter та TikTok.