ЮНІСЕФ доставив в Україну 999 000 доз вакцини Pfizer від COVID-19, надані урядом США

19 Січень 2022
COVAX USA
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 999,180 доз вакцини Pfizer-BioNTech від COVID-19, наданих урядом Сполучених Штатів Америки через ініціативу COVAX.

Ці дози надаються у рамках глобальних заходів із забезпечення справедливого та рівного доступу до безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19 у світі, щоб якомога більше людей в Україні отримали критично важливий захист від захворювання, особливо у світлі розповсюдження штаму Омікрон.

«Наша ціль – максимальний захист українців від коронавірусної хвороби. Наразі,  кожен має змогу отримати базовий курс щеплення та зробити  бустерну дозу вакцини проти COVID-19, тому надходження додаткових доз вакцин посилить нашу спроможність протистояти поширенню нових штамів та пандемії» - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Прибуття цих вакцин свідчить про налаштованість США підтримувати Україну у розширенні доступу її громадян до безпечних, гарантовано якісних вакцин проти COVID-19. Вакцини – це один із найкращих засобів боротьби з пандемією, і ми пишаємося тим, що є партнерами України у цих історичних заходах», сказав директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

«ЮНІСЕФ вітає прогрес із темпами  вакцинації від COVID-19 в України та закликає тих, хто вже отримав щеплення, мобілізувати далі своїх  родичів, особливо літніх, та друзів прийти та отримати захист від COVID-19. Допоможіть нам виграти перегони з вірусом: вакцинуйтеся якомога швидше, щоб убезпечити себе та свою  громаду. Боротьба з COVID триває, особливо з огляду на появу нових штамів, як Omicron.  Зараз уже кожен має змогу отримати третю дозу вакцини проти COVID-19, будь ласка, скористайтеся цією можливістю, щоб максимально захистити себе. Ми вдячні донорам і партнерам, які не припиняють надавати безпечні та ефективні вакцини, що рятують життя», - сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

«ВООЗ вітає надходження додаткових вакцин проти COVID-19. Це посилить зусилля України у подоланні штаму “Омікрон”. Для цього необхідно вакцинувати 70% населення країни до липня 2022 року.  Важливо, щоб разом із вакцинацією люди продовжували носити маски у громадських місцях, регулярно провітрювали приміщення, дотримувалися фізичної дистанції та вживали інших заходів для подолання пандемії», - сказав сказав д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ та голова Бюро ВООЗ в Україні.

Зберігання й логістику мРНК-вакцин з цієї поставки в рамках COVAX, із дотриманням відповідного температурного режиму в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID через проект SAFEMed. 

На сьогодні USAID вже виділив близько 10 мільйонів доларів на підтримку вакцинації в Україні та передав країні майже 3,2 мільйона вакцин (Moderna and Pfizer) від COVID-19 через COVAX. Кошти, виділені USAID, спрямовані на підтримку комунікації вакцинації від COVID-19, співпрацю з громадами задля збільшення прихильності до вакцинації, надання технічної допомоги, навчання відповідного персоналу коректного консультування щодо вакцинації, оновлення холодового ланцюга, підтримку логістики та зберігання вакцин. 

Загалом з початку COVID-19 в Україні, USAID надав допомогу у відповіді на пандемію на загальну суму понад 50 мільйонів доларів США.

Контакти для медіа

Вікторія Решетнік
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: vreshetnik@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.