ЮНІСЕФ надав Україні 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця

26 Січень 2024
Image
UNICEF

26 січня 2024 р. — Україна отримала від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця (АКДП), щоб допомогти захистити українських дітей від небезпечних хвороб.

Вакцини закуплені за кошти Уряду Японії і надані на запит Міністерства охорони здоров’я України.

«Війна може спричинити більше поширення інфекцій через масове переміщення людей і перебої в наданні медичних послуг, особливо що стосується програми профілактичних щеплень, — сказав Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Діти мають бути захищеними від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, тому ЮНІСЕФ продовжує закуповувати і доставляти вакцини для планових щеплень, щоб підтримати Україну. Водночас батьки мають відповідально ставитися до вакцинування своїх дітей згідно з графіком щеплень і не відкладати це на потім. Якщо щеплення було пропущене, необхідно скористатися можливістю надолужили пропущену дозу за найпершої можливості, аби захистити здоров'я дітей».

Дифтерія, кашлюк та правець можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки, внаслідок чого кожен п'ятий пацієнт помирає. Правець може вражати невакцинованих людей через контакт із брудом, що містить спори правця, якщо вони потрапляють у порізи або рани. Він вражає нервову систему і викликає судоми, рівень смертності сягає 70%. Кашлюк дуже заразний, вражає легені і викликає швидкий, сильний і неконтрольований кашель, що іноді призводить до повної втрати повітря з легень. У немовлят це може призвести до небезпечних для життя затримок дихання (апное). 

За даними Міністерства охорони здоров’я України, за 11 місяців 2023 році 77,3% дітей до року в Україні були вакциновані від дифтерії, кашлюку та правця.

“Кашлюк, дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоров'я дітей, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Міністерству охорони здоров’я за співпраці з міжнародними партнерами вдалося забезпечити безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області минулого року і ця робота триває. Поставка вакцин АКДП від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) складає частину потреби країни на 2024 рік. Саме тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус дітей і в разі переїзду чи пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати вакцинальний графік”, – сказав заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У червні та жовтні 2023 року ЮНІСЕФ закупив і доставив в Україну понад 150 тисяч доз вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця.

 

Примітки для редакторів

У 2022 та 2023 роках для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров'я України закупив понад 3 мільйони доз вакцин (проти поліомієліту, гепатиту В, дифтерії-правця для дітей та дорослих, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ для профілактики туберкульозу, п'ятивалентну вакцину, вакцину проти сказу, вакцини проти COVID-19).

Окрім того, ЮНІСЕФ посилив національну систему холодового ланцюга на всіх рівнях — від національних та регіональних складів до пунктів вакцинації. 

  • ЮНІСЕФ у межах ініціативи COVAX придбав 26 холодильних камер, 24 з яких вже встановлено на національному та обласному рівнях для зміцнення ланцюга імунізації.
  • Для забезпечення якісного зберігання вакцин у пунктах щеплення за кошти Світового банку було закуплено і встановлено 5 168 холодильників та морозильних камер. 
  • Щоб уможливити доступ до вакцин, зокрема у постраждалих від війни регіонах, ЮНІСЕФ за власні кошти і кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) придбав 36 автомобілів для транспортування вакцин із центральних складів у обласні центри, а звідти — до пунктів щеплення. 
  • Крім того, по всій Україні були розподілені закуплені термосумки та термоконтейнери для зберігання та транспортування вакцин — їх отримали понад 2 500 пунктів вакцинації та 800 мобільних бригад.

Також у 2023 році ЮНІСЕФ вже доставив майже 6,2 мільйона шприців для забезпечення процесу вакцинації.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.