ЮНІСЕФ доставив понад 35 тисяч доз вакцин від кору в Україну

31 березня 2023
image
UNICEF
Blocks
image
UNICEF

Київ, 31 березня 2023 року. ЮНІСЕФ доставив в Україну 35 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). У квітні ЮНІСЕФ надішле ще 657 тисяч доз на підтримку Національної програми імунізації та надолуження пропущених щеплень згідно з Національним календарем щеплень.

Ця партія вакцин прибула у відповідь на два підтверджених випадки кору в Україні. Вакцини надані безкоштовно як гуманітарна допомога.  

«Зараз ми стикнулися з ризиком нового спалаху однієї з найбільш заразних інфекцій в Україні. Війна, що спричинила руйнації медичної інфраструктури та скупчення людей у бомбосховищах, суттєво ускладнила ситуацію. Щоб підтримати українських дітей, ЮНІСЕФ продовжує підтримувати уряд України у забезпеченні необхідних вакцин», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Кір — украй заразне, а тому дуже небезпечне захворювання, яке може спричинити інвалідність або навіть смерть. У вагітних жінок, не щеплених від кору, зараження може спровокувати передчасні пологи чи призвести до народження дитини з малою вагою.

Специфічного лікування хворого на кір не існує. Єдиний надійний захист від цієї хвороби — вакцинація: дві дози — в 1 рік та у 6 років — забезпечують сталий захист. Спалахи кору циклічні і стаються кожні 5–6 років через недостатній рівень охоплення щепленнями. Останній спалах в Україні був зафіксований у 2017–2019 роках.

«Зараз, коли батьки роблять усе, щоб захистити дітей від очевидних загроз війни, важливо також подбати і про те, щоб вберегтися від невидимого ворога — інфекційних захворювань. Тому ми вдячні міжнародним партнерам за підтримку наших зусиль із проведення рутинної вакцинації в Україні та закликаємо батьків бути відповідальними: перевірити вакцинальний статус своїх дітей і надолужити пропущені щеплення», — заявив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар України.

Разом із партнерами ЮНІСЕФ продовжує підтримувати Україну у забезпеченні імунізації проти хвороб, які можна попередити за допомогою щеплень. 

ЮНІСЕФ

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.