ЮНІСЕФ надав Україні 240 тисяч доз оральної вакцини проти поліомієліту

07 Серпень 2023
image
UNICEF

КИЇВ, 7 серпня 2023 р. — Сьогодні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив 240 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) для підтримки Національної програми імунізації України, щоб забезпечити захист від цієї небезпечної хвороби для дітей в Україні.  Цю вакцину було надано Україні як гуманітарну допомогу. 

«Вкрай важливо забезпечити безперебійний доступ до життєво важливих вакцин для дітей і дорослих в Україні та підтримувати високий рівень охоплення плановою імунізацією, — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — Кожна дитина має право на належні медичні послуги. В умовах, коли триває війна та вимушене переміщення, прогалини в охопленні імунізацією становлять загрозу для здоров’я дітей. Ми повинні пересвідчитися, що діти, які пропустили планові щеплення, мають змогу їх надолужити».

Поліомієліт — небезпечне захворювання, яке може серйозно вражати нервову систему  і призвести до паралічу або смерті. Ліків проти поліомієліту не існує, проте цій небезпечній хворобі можна запобігти: 6 доз вакцини, введені відповідно до календаря щеплень, забезпечують захист на все життя. 

Для захисту від вірусу поліомієліту використовують два типи вакцин: інактивовану вакцину проти поліомієліту (ІПВ), що вводиться у вигляді ін’єкцій, та оральну вакцину проти поліомієліту (ОПВ), яку даютьу вигляді крапель у рот. Перші два щеплення проводяться вакциною ІПВ, а для наступних зазвичай використовують вакцину ОПВ.

“Повний курс вакцинації дозволяє сформувати імунітет проти поліомієліту на все життя. Охоплення профілактичними щепленнями дітей, зокрема проти трьох небезпечних захворювань як кір, дифтерія та поліо не досягають рекомендованих показників від річного плану. Вакцина на рівні областей є, у рамках співпраці МОЗ з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) її системно доставляють до України та розподіляють до пунктів щеплення. Тому важливо забезпечити послугою з вакцинації всіх дітей, які її потребують,” - зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У квітні та червні цього року ЮНІСЕФ доставив 543 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) та понад 267 000 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ) для убезпечення українських дітей. Разом із партнерами ЮНІСЕФ продовжуватиме підтримувати Національну програму імунізації в Україні, щоб забезпечити вакцинацію дітей проти поліомієліту та інших хвороб, яких можна уникнути завдяки щепленням.

Примітки для редакторів

У 2022 році для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ закупив понад 2 мільйони доз вакцин на запит Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я. Це, зокрема, інактивована поліомієлітна вакцина, оральна поліомієлітна вакцина, вакцини для профілактики гепатиту В, правця-дифтерії, дифтерії-правця, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ-вакцина для профілактики туберкульозу, п'ятивалентна вакцина, вакцина проти сказу. У 2023 році в Україну вже доставлено понад 650 тисяч доз вакцини проти поліомієліту.

Окрім того, ЮНІСЕФ посилює національну систему холодового ланцюга на всіх рівнях — від національних та регіональних складів до пунктів вакцинації. 

  • ЮНІСЕФ у межах ініціативи COVAX придбав 26 холодильних камер для встановлення на національному та обласному рівнях для зміцнення ланцюга імунізації.
  • Для забезпечення якісного зберігання вакцин у пунктах щеплення за кошти Світового банку було закуплено майже 5200 холодильників та морозильних камер, які наразі встановлюються. 
  • Щоб уможливити доступ до вакцин, зокрема у постраждалих від війни регіонах, ЮНІСЕФ за власні кошти і кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) придбав 36 фургонів-рефрижераторів для перевезення вакцин із центральних складів в обласні центри, а звідти — до пунктів щеплення. 
  • Крім того, по всій Україні були розподілені закуплені термосумки та термоконтейнери для зберігання та транспортування вакцин — їх отримали понад 2500 пунктів вакцинації та 800 мобільних бригад.

Також у 2023 році ЮНІСЕФ вже доставив майже 6,2 мільйона шприців для забезпечення процесу вакцинації. 

 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.