ЮНІСЕФ доставив в Україну 450 тисяч доз вакцини БЦЖ

11 Березень 2021
image
UNICEF

У вівторок, 9 березня, на замовлення Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну вакцини для захисту дітей від туберкульозу (БЦЖ), закуплені за кошти державного бюджету. 

Безпечна та ефективна вакцина вироблена Serum Institute of India, прекваліфікована ВООЗ.

Це перша партія БЦЖ, що надійшла в країну цього року. Пізніше Україна отримає ще 640 тисяч доз. 

Вакцини закуплені ЮНІСЕФ за кошти із залишків бюджету 2018-го року. 

Щеплення можна зробити безоплатно в державних медичних закладах або приватних, які уклали угоду з Національною службою здоров’я.

МОЗ України та ЮНІСЕФ закликають вакцинувати малюків вчасно за графіком - одну дозу БЦЖ вводять на 3-5-й день життя. Якщо ваша дитина пропустила щеплення, зверніться до свого лікаря, щоб отримати захист від туберкульозу якнайшвидше.

Для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий: у маленьких дітей захворювання протікає у вигляді генералізованої форми — з ураженням печінки, нирок, кісток та високим ризиком туберкульозного менінгіту.

У 2020-му році за даними ЦГЗ щеплення від туберкульозу отримали 88,8% дітей до року.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини до здорової при чханні, кашлі). 

Минулого тижня ЮНІСЕФ доставив в Україну 2,4 млн доз вакцини від дифтерії-правця для дітей і дорослих, закуплених за кошти державного бюджету. Поставка включала 600 тисяч доз вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП); 300 тисяч доз вакцини для профілактики дифтерії та правця (АДП) для дітей з 6 років та 1,5 млн доз вакцини для профілактики дифтерії та правця із зменшиним вмістом антигена (АДП-М) для дорослих.

 

>>Планова вакцинація під час пандемії COVID-19 - порадники для медичних працівників та батьків

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380675050056
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.