ЮНІСЕФ та PAHO розпочинають спільний тендер для закупівлі вакцини проти COVID-19 в рамках ініціативи COVAX

13 Листопад 2020
image
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК / ВАШИНГТОН, 12 листопада 2020 року: ЮНІСЕФ та Панамериканська організація охорони здоров’я (PAHO) оголосили сьогодні про початок тендеру та запросили всіх розробників вакцин проти COVID-19 подати тендерні пропозиції на поставки вакцин у 2021 році.

Тендер, який триватиме 6 тижнів, проводиться з метою придбання щонайменше 2 мільярдів доз вакцин проти COVID-19 в рамках ініціативи COVAX, роботу якої координує Глобальний альянс з вакцин (GAVI). Тендер проводиться для забезпечення рівного та прискореного доступу до якісних вакцин для 186 країн, які є учасницями ініціативи на сьогодні.

До тендеру запрошуються всі виробники, які зможуть забезпечити поставки не пізніше кінця 2021 року, у тому числі ті, хто вже підписали підготовчі зобов’язання щодо закупівель вакцин із GAVI, а також ті, хто вже мали попередні домовленості з Коаліцією з інновацій у сфері готовності до епідемій (CEPI) щодо розробки вакцин.

Безпрецедентні виклики під час відповіді на пандемію вимагають розробки інноваційного процесу закупівель для забезпечення якісних вакцин проти COVID-19. Це включає об’єднання попиту 186 країн-учасниць в рамках ініціативи COVAX, щодо якого виробники вакцин проти COVID-19 можуть подавати свої пропозиції, і проведення спільного тендера ЮНІСЕФ та PAHO. Це допоможе оптимізувати поставки від широкого кола потенційних виробників, які використовують різні технологічні платформи, тим самим підвищуючи ймовірність доступу до продуктів після їх успішного ліцензування у найкоротші терміни, забезпечуючи при цьому найнижчу ціну на світовому ринку.

92 країни з низьким рівнем доходу (з-поміж 186 країн-учасниць) отримають фінансову підтримку в рамках підготовчих зобов’язань щодо закупівель від COVAX. До них належать країни, визначені Світовим банком як країни з низьким та рівнем доходу нижче середнього, а також країни, що мають право на міжнародну допомогу в розвитку.

Серед 92 країн, які беруть участь у підготовчих зобов’язаннях щодо закупівель, ЮНІСЕФ візьме на себе провідну роль з придбання вакцин для 82 країн-учасниць за межами Америки, тоді як PAHO через свій Оборотний фонд придбає вакцину для 10 своїх держав-членів в Америках.

Країни-учасниці ініціативи COVAX, які не потребують фінансової підтримки, матимуть можливість купувати вакцини самостійно або через ЮНІСЕФ та PAHO на умовах, узгоджених в рамках COVAX. PAHO купуватиме вакцини від імені всіх зацікавлених держав-членів з Америк; станом на сьогодні 28 країн, що не потребують зовнішньої підтримки, підписали угоди з ініціативою COVAX.

ЮНІСЕФ та PAHO укладуть довгострокові угоди для полегшення закупівель та доставки, а також визначать додаткові вакцини-кандидати з можливістю включення їх у підготовчі зобов’язання щодо закупівель COVAX. Настанови щодо розподілу поставок визначені в Керівництві ВООЗ щодо справедливого та рівного доступу до вакцин проти COVID-19[1]. Виробники мають поставляти вакцини відповідно до положень та умов ЮНІСЕФ та PAHO для країн з низьким рівнем доходу.

У координації з провідними регуляторними органами, перед поставками всі вакцини будуть схвалюватись ВООЗ на предмет безпечності, ефективності та якості. ЮНІСЕФ та PAHO мають намір підписати договори про поставки з виробниками, що переможуть у тендері, для забезпечення раннього доступу до вакцин проти COVID-19.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх. Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на www.unicef.org. Для отримання додаткової інформації про COVID-19 відвідайте www.unicef.org/coronavirus. ЮНІСЕФ є найбільшим покупцем вакцин у світі. Щорічно Дитячий фонд ООН закуповує понад 2 мільярди доз вакцин для планової імунізації та реагування на спалахи захворювань від імені майже 100 країн. Дізнайтеся більше про роботу ЮНІСЕФ щодо вакцин проти COVID-19 тут та про роботу ЮНІСЕФ щодо імунізації тут.

Слідкуйте за ЮНІСЕФ у Twitter і Facebook.

Про PAHO / ВООЗ

Панамериканська організація охорони здоров’я (PAHO) співпрацює з країнами Америки з метою поліпшення здоров’я та якості життя населення цих країн. РАНО заснована в 1902 році, і це найстаріше у світі міжнародна агенція у сфері охорони здоров’я. Воно виконує роль регіонального бюро ВООЗ для Америки та є спеціалізованим агентством охорони здоров’я в рамках Міжамериканської системи. www.paho.org

Протягом понад 40 років Оборотний фонд PAHO забезпечує доступ до безпечних та якісних вакцин за доступними цінами для держав-членів та територій в усьому регіоні. Він є частиною розширеного пакету технічного співробітництва з питань імунізації, який підтримує зусилля країн щодо досягнення стійкого та справедливого зниження захворюваності та смертності від захворювань, яким можна запобігти за рахунок вакцинації, шляхом стратегій контролю над захворюваннями та їх ліквідації. www.paho.org/en/resources/paho-revolving-fund

Про ініціативу COVAX

Ініціатива COVAX – це компонент Ініціативи з прискорення доступу до засобів боротьби з COVID-19 (ACT), що займається питанням вакцин, - новаторська глобальна програма співпраці з метою прискорення розробки, виробництва та забезпечення рівного доступу до тестів, лікування та вакцин проти COVID-19. Роботою COVAX спільно керують Глобальний альянс з вакцин (GAVI), Коаліція з інновацій у сфері готовності до епідемій (CEPI) та ВООЗ. Його мета – прискорити розробку та виробництво вакцин проти COVID-19 та гарантувати справедливий та рівний доступ до них для кожної країни світу. www.who.int/initiatives/act-accelerator/covax. ЮНІСЕФ у співпраці з Оборотним фондом PAHO очолюють зусилля із закупівель та постачання вакцин проти COVID-19 в рамках ініціативи COVAX.