Українських батьків закликають вакцинувати від поліомієліту дітей, які пропустили щеплення

Така заява пролунала на спільному пресбрифінгу з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом

26 Жовтень 2021
Пресбрифінг з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом
UNICEF

У вівторок, 26 жовтня, партнери  Глобальної ініціативи з ліквідації поліо провели пресбрифінг, щоб привернути увагу до цієї небезпечної хвороби.

Міністерство охорони здоров’я спільно з Центром громадського здоров’я, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), та Центрами зі контролю та профілактики захворювань США (СDC) закликали українських батьків надолужити щеплення, щоб захистити дітей від поліомієліту.

Щоб поліовірус назавжди залишився у минулому, медична спільнота, науковці, уряди та світові партнери об'єдналися заради амбіційної мети.

На підтримку заходів боротьби з поліомієлітом було створено  Глобальну ініціативу з ліквідації поліо, завдяки роботі якої  кількість інфікувань зменшилася на 99 %. 

Донедавна лише кілька країн повідомляли про випадки інфікування поліовірусом. У жовтні 2021 року поліомієліт став причиною паралічу у невакцинованої півторарічної дитини в Рівненській області. 

“Зараз вкрай важливо говорити про поліомієліт, адже він вперше за багато років повернувся до України. І поки триває епідеміологічне розслідування цього випадку, під загрозою - всі невакциновані діти до 5 років. Поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді - призвести до смерті. Я закликаю батьків не ризикувати здоров’ям своїх дітей! Перевірте вакцинальний статус дитини і якщо ви відмовилися від щеплень або пропустили з якихось причин, зверніться до сімейного лікаря чи педіатра і надолужте їх. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 14 років. Щеплення - безоплатні і всі регіони забезпечені якісними вакцинами у достатній кількості”, – наголосив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України.  

Ірина Кисляк, фахівчиня відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я України, звернула увагу на групи ризику та закликала їх вакцинуватися. “В першу чергу, потрібно переглянути свій погляд щодо вакцинації від поліомієліту батькам, чиї діти не отримали щеплення вчасно. Адже саме їхні діти можуть захворіти на цю недугу та розповсюдити її.”, - зазначила пані Ірина.

Через підтверджений випадок ризик захворіти на поліомієліт з’явився в усіх областях України, особливо для нещеплених дітей молодше 5 років. Якщо у вашої дитини виникли симптоми — діарея, яка супроводжується високою температурою, або кволість у руках чи ногах — потрібно негайно звернутися за допомогою до сімейного лікаря або іншого медичного працівника.

Міжнародні експерти радять батькам дітей до 5 років захистити їх від страшної хвороби, якщо ще цього не зробили.

“Поліомієліт у будь-якій країні є загрозою для всіх дітей у всьому світі. За перші 8 місяців цього року в Україні лише 53% відсотки дітей до 1 року отримали свою дозу вакцини від поліо. Сьогодні я звертаюся до українських батьків. Надзвичайно важливо, щоб ваші діти отримали щеплення згідно з національним календарем. Від поліо немає ліків, і вакцинація є єдиним можливим захистом”, - наголошує Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні

Згідно національних та міжнародних вимог, зараз триває епідеміологічне розслідування та визначення обставин, включно з відстеженням контактів та посиленням е та лабораторного нагляду в регіоні. Це допоможе відстежити усі наявні та мпідеміологічногоинулі випадки інфектувавання, а також встановити як та вірус потрапив у країну. 

«Багато країн Європейського регіону ВООЗ та всього світу повідомили про прогалини в охопленні плановою імунізацією. Причиною є пандемія COVID-19, оскільки системи охорони здоров’я та імунізації перевантажені реагуванням на COVID-19, а також розгортанням вакцинації проти COVID-19. При цьому, будь-яке зниження або розрив у плановому охопленні вакцинацією створює можливості для поширення захворювань, яким можна запобігти вакциною, зокрема, поліомієліту, серед нещеплених. ВООЗ та альянс ключових партнерів та зацікавлених сторін, включаючи ЮНІСЕФ, закликають країни та батьків залишатися пильними у боротьбі з цією хворобою. Жодна дитина не повинна страждати від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації», - відзначив Гійом Сімонян, керівник програми ВООЗ з питань надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров’я, Бюро ВООЗ в Україні.

Залежно від результатів дослідження, уряд за підтримки міжнародних партнерів розробить план дій, щоб зупинити поширення вірусу та захистити дітей. 

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Additional resources

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.