В Україні стартує конкурс учнівських відео та подкастів РЕПОРТЕР

26 Жовтень 2021
В Україні стартує конкурс учнівських відео та подкастів РЕПОРТЕР
UNICEF

У рамках Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності Hаціональний проєкт з медіаграмотності Фільтр Міністерства культури та інформаційної політики, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Шведське посольство запрошують учнів 9-11 класів створювати власні відео та подкасти на соціально важливі теми. 

Національний конкурс має на меті мотивувати молодь до вивчення медіаграмотності шляхом створення власного медіаматеріалу, а також показувати переваги споживання якісного контенту. 

З 25 жовтня до 24 листопада учасник може подати на конкурс створений власноруч відеосюжет або подкаст на одну з трьох тем: Здоров'я, Екологія або Історії, які надихають та пройти тест з медіаграмотності, який допоможе підготувати матеріал. Поки триватиме прийом робіт, організатори проведуть прямі етери та попередній пітчинг ідей за участю експертів і журналістів, щоб допомогти учасникам створити якісний контент.

“З 2018 року Швеція запровадила нову навчальну програму в школах, яка зосереджена на наданні учням навичок цифрової інформації з 6-річного віку. Цей підхід не тільки допомагає дітям розпізнавати фейкові новини, але й допомагає розвивати критичне мислення та вивчати затребувані ІТ навички, які знадобляться їм у майбутньому.” - зазначив Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг. “Конкурс «Репортер» - чудова можливість для української молоді перейняти вдалий досвід зі Швеції та підвищити свої навички медіаграмотності” - додав він.

“Одночасно з COVID-19 світ вразив ще один небезпечний вірус - дезінформація. Інфодемія виявилася не меншою загрозою для здоров’я людей, ніж саме захворювання, оскільки може давати невірну інформацію, пропагувати неправильне лікування чи ставити під сумнів програму вакцинації. Більше ніж коли-небудь, ми критично потребуємо знань того, як ідентифікувати природу інформації, що нас оточує, знаходити матеріали, які були б корисними і яким можна було б довіряти, та як взяти контроль над тим, що ми дивимось, читаємо і слухаємо. Ми віримо, що молодь може не тільки освоїти інструменти як розпізнати правду, а й стати амбасадорами правди у переповненому інформацією світі”, - зазначив Мурат Шахін, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Медіаграмотність вже давно стала нормою в європейських країнах. Причому, де високий рівень медіаграмотності, там і відповідний рівень свободи слова. Мета МКІП наблизити Україну до таких результатів, в тому числі завдяки проектам для молоді. Це цілком реально, за правильного підходу. Не нехтуйте власною просвітою, чим раніше почати, тим більше вдасться засвоїти. Підвищувати свій рівень медіаграмотності – означає дбати про свою інформаційну безпеку, - підкреслив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

Оголошення переможців відбудеться у грудні 2021 року. Завершальним етапом конкурсу стануть тренінги та практика з топовими журналістами країни в Києві, створення спільних матеріалів на базі редакцій “Суспільного”, “Громадського”, “Куншта”, “Детектора медіа” та “Texty.org.ua”, а також розміщення робіт на сайті Фільтра та медіаресурсах партнерів. 

Деталі про правила конкурсу, умови участі, критерії оцінки робіт знайдете на сайті Фільтра за посиланням: https://filter.mkip.gov.ua/reporter/

Із запитаннями щодо конкурсу та участі в ньому можна звертатися на пошту  info-filter@mkip.gov.ua

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.