Заклади охорони здоровʼя та освіти в Україні дедалі більше потерпають від обстрілів

Спільна заява доктора Ярно Хабіхта, Представника ВООЗ в Україні, та Муніра Мамедзаде, голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні

07 Лютий 2024
15-year-old Sashko is standing near his destroyed school.
UNICEF/UNI431058/Filippov
22 July 2023, Novohryhorivka, Ukraine. 15-year-old Sashko is standing near his destroyed school.

КИЇВ, 7 лютого, 2024 року.  «Ми надзвичайно занепокоєні різким збільшенням кількості атак на цивільних осіб та цивільні об'єкти яке спостерігаємо останнім часом по всій Україні. Зокрема, ми стурбовані їхнім руйнівним впливом на системи охорони здоров'я та освіти.

Війна, яка викликає дедалі більше страху, триває вже майже два роки, а разом із нею не припиняються обстріли. З лютого 2022 року ВООЗ зареєструвала 1552 атак на заклади охорони здоров'я, внаслідок яких постраждали медичні працівники. Під обстрілами опинилися сховища медикаментів, устаткування, склади та транспорт, зокрема машини швидкої допомоги. Ці напади забрали життя щонайменше 112 осіб, зокрема медичних працівників і пацієнтів; ще більше людей отримали поранення. За даними уряду, внаслідок цих атак були пошкоджені або зруйновані понад 3800 шкіл в Україні. 

Напади поставили під загрозу життя дітей, медичних працівників та решти цивільних осіб. Вони ускладнили доступ до критично важливих медичних та освітніх послуг для тисяч людей. Часто вражаються райони, населення яких, зокрема люди літнього віку, діти та люди з інвалідністю, і без того потерпає від наслідків війни.   

Атаки на школи, лікарні та інші цивільні обʼєкти інфраструктури є неприйнятними. Це серйозне порушення міжнародного гуманітарного права. 

Відмова у праві на медичне обслуговування та освіту неприпустима, особливо під час кризи. Порушення доступу до охорони здоров'я збільшує ризики захворювань та навіть смерті. Обмеження доступу до освіти впливає на розвиток і добробут дітей та ставить під загрозу їхнє майбутнє. 

Школи, лікарні та цивільне населення завжди мають бути захищені. Це дасть змогу забезпечити безперебійне надання медичних та освітніх послуг для всіх людей в Україні. Атаки на цивільних осіб та цивільні об'єкти повинні бути припинені, а міжнародне гуманітарне право і права людини мають завжди бути дотримані».

Контакти для медіа

Деміен Ранс
Керівник відділу комунікацій та адвокації
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: drance@unicef.org

Додаткові матеріали

Girl standing inside destroyed school
On 25 July 2022, 8-year-old Nastya stands amidst rubble in her damaged school in Buzova, Ukraine. The school was heavily impacted by hostilities in February and March 2022 – it was hit by shells and rockets a total of 14 times.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.